door de rijprof » 25 jul 2016, 22:57
Aan een oversteekplaats voor 'voetgangers' moet je voetgangers voorrang verlenen
en niet aan fietsers of bromfietsers, tenzij ze afstappen met hun voertuig aan de hand verder stappen.
Aan een oversteekplaats voor fietsers en (2wielige)bromfietsers (met blokjes) moet je hen GEEN voorrang verlenen, tenzij ze zich door een verkeerde inschatting per ongeluk reeds op de rijbaan hebben begeven, moet je ze veilig laten oversteken. Ook aan voetgangers moet je geen voorrang verlenen.
Aan een fietspad (2 evenwijdige strepen of bord fietspad) moet je voorrang verlenen aan fietsers en 2 wielige bromfietsers, niet aan voetgangers.
Aan een [b]oversteekplaats voor 'voetgangers'[/b] moet je [b]voetgangers[/b] voorrang verlenen
en niet aan fietsers of bromfietsers, tenzij ze afstappen met hun voertuig aan de hand verder stappen.
Aan een [b]oversteekplaats voor fietsers en (2wielige)bromfietsers[/b] (met blokjes) moet je hen [b]GEEN voorrang[/b] verlenen, tenzij ze zich door een verkeerde inschatting per ongeluk reeds op de rijbaan hebben begeven, moet je ze veilig laten oversteken. Ook aan voetgangers moet je geen voorrang verlenen.
Aan een [b]fietspad[/b] (2 evenwijdige strepen of bord fietspad) moet je [b]voorrang verlenen[/b] aan fietsers en 2 wielige bromfietsers, niet aan voetgangers.