Rijden in het midden van de weg

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Rijden in het midden van de weg

Re: Rijden in het midden van de weg

door de rijprof » 22 nov 2014, 07:25

In normale omstandigheden moet je zo dicht mogelijk bij de rechterrand van de rijbaan rijden, maar niet uiterst rechts.
Als er hindernissen zijn, tracht je 1 meter zijafstand te houden.
Als het een smalle straat is, zal die 1 meter niet kunnen en ga je iets dichter naast de geparkeerde auto's moeten rijden, maar...doe dat met aangepaste snelheid n.l. zeer traag zodat je controle blijft houden en je kunt zien dat je niet akelig dicht komt.
Als het echt heel smal is, wacht je best, laat de tegenliggers voorbijrijden tot er opnieuw voldoende plaats komt.

Rijden in het midden van de weg

door inge210490 » 21 nov 2014, 20:49

Bij mijn rijles van vandaag ( om eens te polsen hoe ver ik stond voor het examen), kreeg ik voortdurend deze commentaar:

bebouwde kom, geen midden strepen voor scheiding rijrichtingen:

'Rij in het midden van de baan. Er is geen enkele reden om dichterbij de geparkeerde auto's te rijden als er geen tegenligger is. ze gaan u buizen want je benut niet maximaal de rijweg."

Tot nu toe heb ik altijd als volgt gedaan: Ik weet dat wanneer ik de geparkeerde auto's net niet zie, ik op 1m afstand ben van deze geparkeerde auto's, bijgevolg neem ik dat als richtlijn. De reden hiervoor is dat ik schrik heb dat ik, mocht er een auto in tegengestelde richting komen, ik die ga raken omdat ik dan geen visueel orientatiepunt meer heb om afstand in te schatten tussen hem en mij. Op de afstand van 1 m van de geparkeerde auto's weet ik dat ik wel juist zit (op mijn deel van de straat, weliswaar in een 'normale'straat.

Ook wanneer er een rechtse zijstraat is, en die auto neemt zijn voorrang, dan botst die toch op u?
Ik begrijp niet goed hoe ik dit in de praktijk moet brengen...
Fout forum: dit moet in praktijkexamen staan

Omhoog