Gestopt en geblokkeerd

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Gestopt en geblokkeerd

Re: Gestopt en geblokkeerd

door GRO » 23 aug 2013, 13:41

Als die echt haast evenwijdig met die fietser rijdt, dan kan die mee door.
Dat is dan een uitzondering op de uitzondering.
Maar wij willen het voor onze studenten niet te ingewikkeld maken. Dat zal men ook niet op het examen doen.

VEEL SUCCES.

Re: Gestopt en geblokkeerd

door Wouter » 23 aug 2013, 13:40

In de praktijk kan het in sommige gevallen inderdaad zijn dat je kan doorrijden wanneer de wagen van rechts geblokkeerd wordt. Je moet hierbij uiteraard wel heel voorzichtig zijn. Je maakt een simpele, theoretisch zeer duidelijke verkeerssituatie dan eigenlijk gecompliceerder en dus gevaarlijker. Dat is normaal niet de eerste of beste keuze. Als dat beter zou zijn voor de doorstroming (stel nu dat die wagen van rechts geblokkeerd wordt door een hele groep van de bejaardenbond) dan kan je dat uiteraard wel doen.

Theoretisch gezien echter, blijf je altijd voorrangsplichtig t.o.v. die auto van rechts! Dus op een theorie-examen, is het juiste antwoord dat die auto eerst mag, ook al wordt hij nog even geblokkeerd.
Als het tot een ongeval zou komen (stel bijv dat die auto die fietser geen voorrang verleend, en toch doorrijdt) dan ben jij trouwens nog steeds in fout, want jij hebt geen voorrang verleend!

Re: Gestopt en geblokkeerd

door Beterlaatdannooit » 23 aug 2013, 13:34

Je zou het ook kunnen doortrekken wanneer een tram het kruispunt oprijdt... da's vaak al een hele rij auto's op zich in omvang.

Gestopt en geblokkeerd

door Beterlaatdannooit » 23 aug 2013, 13:25

Een laatste vraagje (zo dadelijk examen gaan maken):

Bij een voorrang van rechts, heeft de fietser die op een doorlopend fietspad rijdt, toch voorrang (= uitzondering).
Waarom moet de auto die parallel met de fietser rijdt dan WEL nodeloos wachten? De auto die van rechts komt
is toch even 'gestopt en geblokkeerd' door de fietser als wanneer hij geblokkeerd wordt door een file op het andere rijvak?

Dank voor de goede en snelle hulp die ik al mocht ontvangen!

Mvg

Omhoog