Rondpunt met zebrapad en fietspad

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Rondpunt met zebrapad en fietspad

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door de rijprof » 05 mar 2013, 23:11

ik zal het zekere voor het onzekere nemen en in dit geval stoppen vóór de haaientanden.
Wanneer er niemand is aan wie je voorrang moet verlenen, heeft een examinator liever dat je niet stopt en het verkeer achter jou niet onnodig hindert.

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Mijn Ochtend Jas » 05 mar 2013, 18:29

Hoi,

Hoe een detail toch ingewikkeld kan zijn :p
Bedankt iedereen voor jullie antwoorden, ik zal het zekere voor het onzekere nemen en in dit geval stoppen vóór de haaientanden.

Mijn Ochtend Jas

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door de rijprof » 03 mar 2013, 00:10

Wanneer je goed zicht hebt en er is niemand; geen voetgangers, (brom)fietsers of auto's, aan wie je voorrang moet verlenen, hoef je niet te stoppen voor de haaientanden en kun je meteen doorrijden.
Wanneer je wel voorrang moet verlenen moet je dat doen vóór de haaientanden.

Zelfs al zie je op dat ogenblik geen voetgangers of (brom)fietsers aankomen, moet je voorrang verlenen vóór de haaientanden aan de auto's.
Er kunnen nog steeds onverwachts voetgangers of (brom)fietsers komen en als je dan voorbij de haaientanden staat te wachten, hinder je.
76.2. Een dwarsstreep gevormd door witte driehoeken, duidt de plaats aan waar de bestuurders, zo nodig, moeten stoppen om voorrang te verlenen ingevolge een verkeersbord B1.
Afbeelding

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door bert.covens » 02 mar 2013, 20:43

Gast schreef:Je moet in elk geval wachten voor de haaientanden. Ook al zijn er geen fieters of voetgangers. Op het praktijkexamen kunnen ze hiervoor streng zijn!
Hetzelfde geld ook voor opstelplaatsen voor fietsers bij een kruispunt. Ook daar moet je altijd ervoor wachten. Maar dat zal je in Haacht niet echt tegenkomen denk ik.

Veel succes ;)
Dat klopt niet helemaal...


Omgekeerde driehoek = voorrang verlenen, indien nodig stoppen.

Als je de rotonde nadert, en er is niemand in de buurt, hoef je niet te stoppen. Er staat immers géén stopbord....

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Benny Stinkens » 02 mar 2013, 14:27

Op sommige kruispunten gebeurt het dan wel eens dat je in zo een gevallen onvoldoende zicht heb op het verkeer dat links of rechts van je zou kunnen komen.
Dan word er wel eens een uitzondering toegestaan:

Eerst stoppen voor het zebrapad.
Goed links en rechts kijken.
Dan mag je uitzonderlijk op het zebrapad staan om weer links en rechts te kijken.
(Dit wordt ook wel eens pieprecht genoemd)

Stel dat er te veel verkeer aankomt en je kan dus niet het kruispunt oprijden/verlaten, dan moet je zelfs terug achteruit vanaf het moment dat er een voetganger aan de oversteekplaats verschijnt :idea:

Eerst kijken of er ondertussen niemand al achter je is komen staan. :!:
Is dat wel zo, dan kan je niet achteruit en praten we over een soort overmacht en de voetganger moet dan ook maar een beetje water bij de wijn doen. :wink:

Dit is niet van toepassing op de rotonde waarover hierboven sprake is, want daar is dus wel voldoende zicht. :idea:

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Benny Stinkens » 02 mar 2013, 14:24

Mijn Ochtend Jas schreef:
Wat is de juiste handeling?
Stoppen voor de oversteekplaats voor voetgangers aan de wegmarkering zijnde de witte driehoeken.
Mijn Ochtend Jas schreef:
(+waarom)
Het verkeersreglement schreef:76.2. Een dwarsstreep gevormd door witte driehoeken, duidt de plaats aan waar de bestuurders, zo nodig, moeten stoppen om voorrang te verlenen ingevolge een verkeersbord B1.
De B1 is dus de omgekeerde driehoek (voorrangsbord)

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Gast » 02 mar 2013, 13:28

Je moet in elk geval wachten voor de haaientanden. Ook al zijn er geen fieters of voetgangers. Op het praktijkexamen kunnen ze hiervoor streng zijn!
Hetzelfde geld ook voor opstelplaatsen voor fietsers bij een kruispunt. Ook daar moet je altijd ervoor wachten. Maar dat zal je in Haacht niet echt tegenkomen denk ik.

Veel succes ;)

Re: Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Gast » 02 mar 2013, 12:09

je moet wachten voor de haaientanden.

Rondpunt met zebrapad en fietspad

door Mijn Ochtend Jas » 02 mar 2013, 12:05

Beste,

Graag antwoord op volgende vraag:
http://maps.google.com/maps?q=Zoellaan, ... 3,,0,14.63

Mag ik doorrijden en stilstaan op het zebrapad (en eventueel zelfs fietspad, nou ja, 'oversteekplaats voor fietsers') terwijl ik wacht tot alle auto's voorbij gereden zijn? Ik ga ervan uit dat ik een duidelijk zicht heb dat er geen fietsers of voetgangers in de buurt zijn.
Begeleider zegt in dit geval dat ik mag doorrijden tot op het zebrapad (zodat je makkelijker kan invoegen), ikzelf van niet, strikt de verkeersregels volgend. http://www.gratisrijbewijsonline.be/parkerenwet3.htm

Zelf zie ik vaak wel andere auto's op het zebrapad wachten.

Wat is de juiste handeling?(+waarom)

Dank voor uw antwoord.

Omhoog