Droogsturen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Droogsturen

Re: Droogsturen

door bert.covens » 13 jun 2011, 16:00

Gast schreef:Mag je droogsturen om je wielen recht te zetten na het parkeren?
Zoals hier al herhaaldelijk gesteld, is dat erg nadelig. Zowel voor je banden als voor je stuurinrichting. Is beslist te vermijden.
Gast schreef: Mijn zus gaf me die instructie, ik dacht dat het niet mocht.
"Niet mogen" is mischien wat veel gezegd. Het is in ieder geval erg onverstandig van je zus.

Al kan 't zijn dat de ene examinator mischien nét ietsje milder is dan de andere ....

In feite moet je dat niet zozeer afleren "voor de schone ogen van de examinator". Maar gewoon omdat 't té ongezond is voor je auto (kan je onnodig handenvol geld kosten). En wie zichzelf van meet af aan een correcte techniek eigen maakt, loopt alvast niet het risico er op 't examen puntjes voor te verliezen.
Gast schreef: Als het niet mag, hoe zet ik dan mijn wielen recht zonder de auto weer helemaal scheef te zetten?
Denoods héél traag rijden, en je ondervindt vanzelf waarheen je auto wil. En dan kan je al (traag) rijdend, corrigeren indien nodig.
Gast schreef: (PS ik ben nog geen gigantische held in het parkeren - als je alles in 2 bewegingen dan staan die wielen misschien automatisch recht)
't Is een kanjer van een cliché: "Oefening baart kunst."

Re: Droogsturen

door Gast » 13 jun 2011, 13:34

Mag je droogsturen om je wielen recht te zetten na het parkeren? Mijn zus gaf me die instructie, ik dacht dat het niet mocht.
Als het niet mag, hoe zet ik dan mijn wielen recht zonder de auto weer helemaal scheef te zetten? Of moeten die wielen eigenlijk helemaal niet recht staan?
(PS ik ben nog geen gigantische held in het parkeren - als je alles in 2 bewegingen dan staan die wielen misschien automatisch recht)

Re: Droogsturen

door Inazuma » 15 mei 2011, 17:19

red_avatar schreef:Ik merk dat ik zelf héél zelden "droogstuur".
soms kan je niet anders
Het kan altijd anders.

Ga eens naast je auto staan terwijl iemand even droog stuurt.
Laat die dan licht rijdend sturen.
Je hoort gewoon dat droogsturen ongezond is voor banden en techniek ... maar met stuurbekrachtiging gaat het uiteraard allemaal vanzelf.

Re: Droogsturen

door red_avatar » 15 mei 2011, 09:21

Ik merk dat ik zelf héél zelden "droogstuur". Nochtans hebben ze tijdens de rijschool (ja) me vaak doen droogsturen. Enkel als ik parallel parkeer, betrap ik me er vaak op dat ik bij het wegrijden droogstuur - soms kan je niet anders omdat er een persoon zich achter je heeft geparkeerd en je gewoon de ruimte niet meer hebt om achteruit te rijden (met veel vooruit, achteruit kom je er wel uit zonder droogsturen maar ja). Dus ja, is inderdaad niet echt goed, maar als de rijscholen je dat al zo aanleren (wat dubieus is) dan zou het erg zijn als het examencentrum daar een punt van maakt. Misschien hangt het wel af van waar je je examen doet ...

Re: Droogsturen

door de rijprof » 08 mei 2011, 23:23

Of je nu stuurbekrachtiging (servostuur) of niet, sturen uit stilstand is slecht voor je banden én stuurinrichting.
Laat best je auto, al was het maar heel traag, een beetje rijden terwijl je stuurt.
Droogsturen is best te vermijden voor het praktijkexamen.
De ene examinator kijkt al iets meer iets door de vingers dan de andere.

Vermijd droogsturen ook voor jezelf (buiten het examen). Droogsturen geeft extra slijtage.

Droogsturen

door Gast » 08 mei 2011, 23:16

Ik lees op sites zoals deze dat droogsturen verboden is tijdens het examen zelf, maar kennissen van mij deden dit tijdens het examen en zei zeiden dat dit geen probleem was. Wat klopt er nu juist van?

P.S. Je hebt 2 verschillende soorten sturen, heb ik gehoord. Nl. een stuur waarbij je gemakkelijk mee kan draaien, en dan het oudere stuur, begint met een V .. kan niet meer op de naam komen

Omhoog