Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

Re: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door Inazuma » 29 mei 2011, 23:23

red_avatar schreef:Ik heb dat één keer gedaan en geloof me, dat wordt je niet in dank afgenomen.
Uiteraard wordt het niet in dank afgenomen.
Voorrangsnegeerders zijn d'office agressieve bestuurders.
Achteruit rijden doen ze niet want ze vragen zich af waarom ik daar blijf staan en hen niet doorlaat.
Oh, ze gaan wel achteruit als je lang genoeg blijft staan.

Gaande van een bus van De Lijn tot sufferds in SUVs, ze rijden stuk voor stuk weer achteruit.
Die van De Lijn ging de politie bellen.
Moest hij vooral doen, komt er nog een PV bovenop ook .. :lol:
Als je verkeersaggressie wilt zien, dan is dit de ideale manier.
Dat valt nogal mee.
Wat van hun gat maken en zitten molenwieken achter hun stuur.
Eerder amusant.

Re: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door bert.covens » 25 mei 2011, 11:23

Rij -in omstandigheden dat er geen gevaar voor een ongeval dreigt- over het fietspad of het trottoir, om andermans fout op te lossen. Heb dan de pech dat een agent jouw overtreding constateert. En dat hij daarbij van oordeel is dat jij een zwakke weggebruiker in gevaar hebt gebracht. Wat zullen de gevolgen zijn, denk je?

Juist ja: een fikse boete, en meteen je rijbewijs kwijt.

Los andermans flaters dus niet op, door zelf een andere overtreding te begaan. Tenzij -zoals Inazuma reeds aagaf- een ongeval anders onvermijdelijk is.

Re: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door red_avatar » 25 mei 2011, 10:54

Inazuma schreef: In dergelijk geval moet je niet zelf op het fietspad gaan rijden.
Vertraag en stop desnoods gewoon in je rijstrook , en de tegenligger - die voorrang moest verlenen omdat hij omheen een hindernis rijdt - zal weer achteruit moeten rijden als hij niet door kan.

Uitwijken op weggedeelten waar je niet thuishoort, doe je alleen om een anders onafwendbaar ongeval te vermijden en als je daarmee niemand anders in gevaar brengt :!:
Ik heb dat één keer gedaan en geloof me, dat wordt je niet in dank afgenomen. 4 autos in een rij, de voorste auto moest stoppen en de achterste auto blokkeert een kruispunt. Gans de boel zit vast en dan sta je daar. Achteruit rijden doen ze niet want ze vragen zich af waarom ik daar blijf staan en hen niet doorlaat. Als je verkeersaggressie wilt zien, dan is dit de ideale manier. Natuurlijk gaan zij in de fout, maar dat is ook omdat alle andere autos gewoon op het fietspad uitwijken.

Re: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door Inazuma » 16 mei 2011, 18:11

red_avatar schreef:Maar waar ik op vrees, is wat er nog veel vaker gebeurt: je rijd op een smalle weg met rechts een fietspad, en links geparkeerde autos en de tegenliggers rijden op je af zonder dat je ruimte hebt om hen voorbij te laten, waardoor je wel MOET op het fietspad rijden.
In dergelijk geval moet je niet zelf op het fietspad gaan rijden.
Vertraag en stop desnoods gewoon in je rijstrook , en de tegenligger - die voorrang moest verlenen omdat hij omheen een hindernis rijdt - zal weer achteruit moeten rijden als hij niet door kan.

Uitwijken op weggedeelten waar je niet thuishoort, doe je alleen om een anders onafwendbaar ongeval te vermijden en als je daarmee niemand anders in gevaar brengt :!:

Re: Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door de rijprof » 16 mei 2011, 09:46

Wat als dit gebeurt tijdens een rijexamen? Zeg je dan gewoon tegen de examinator van "tja, ik kan niet anders" of moet je "chicken" met die autos spelen en hopen dat ze tijdig remmen?
Je moet altijd trachten om ongevallen te vermijden, zelfs als je daardoor even in de fout moet gaan.
De examinator zal bij een gelijkaardige situatie ook wel begrijpen dat je niet anders kunt. Veiligheid staat op de éérste plaats.

Gedwongen worden tot overtreden - wat dan?

door red_avatar » 16 mei 2011, 08:27

Tijdens het laatste jaar dat ik alleen heb gereden, heb ik talloze situaties tegengekomen waar ik was gedwongen om in overtreding te gaan om een botsing te vermijden.

Een maand geleden reed ik op een weg (met doorlopende witte lijn in het midden). Aan de linker kant van de weg reed een wielerterrorist terwijl er rechts van me een vast fietspad was voor beide richtingen. Een tegenligger (een BMW die zeker 100+ reed waar je slechts 70 mocht) kwam in de bocht vliegen en door de fietser, week hij uit op mijn vak om hem voorbij te steken. Remmen was onmogelijk en gezien mijn lage snelheid en zijn hoge snelheid, (60 tov zijn 100 of zo) ging hij frontaal op me inrijden, vooral aan mijn kant van de wagen en ik ging er zeker niet met minder dan zware kwetsuren zijn uitgeraakt.

Dus, wat deed ik: ik week uit naar echts, over het fietspad, waar een fietser reed - heb NET kunnen stoppen voor hem (hij reed gelukkig in mijn richting mee).

Nu, die BMW is duidelijk in de fout, de fietser ook, maar ik zou hier wel verantwoordelijk zijn geweest alhoewel het kiezen was tussen mijn leven of dat van die fietser.

Maar waar ik op vrees, is wat er nog veel vaker gebeurt: je rijd op een smalle weg met rechts een fietspad, en links geparkeerde autos en de tegenliggers rijden op je af zonder dat je ruimte hebt om hen voorbij te laten, waardoor je wel MOET op het fietspad rijden. En wat dan? Wat als dit gebeurt tijdens een rijexamen? Zeg je dan gewoon tegen de examinator van "tja, ik kan niet anders" of moet je "chicken" met die autos spelen en hopen dat ze tijdig remmen?

Omhoog