hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Inazuma » 22 jul 2012, 23:25

Gast schreef:Stel ik kom van de Voortkapelseweg, moet ik dan rechts pinken om de hoofdbaan op te rijden (hoewel dit wel rechtdoor is)? Of geeft dit een verkeerdelijk teken aan mijn achterliggers en degenen die uit de Tramstraat komen (de rechtste straat)?
Vanuit deze positie dus http://goo.gl/maps/suix" target="_blank ?

Gewoon rechtdoor, niet pinken.
Als je daar naar rechts pinkt, denken die uit de Tramstraat rechts dat je daar gaan inslaan, en rijden ze zeker door - die hebben trouwens voorrang !

Wil je naar de kerk rijden, pink je wat aan het volgende kruispunt naar rechts.


Vergeet de borden over het voorrangstraject om te bepalen of je je richtingaanwijzer gaat gebruiken of niet.
Rij je rechtdoor, gebruik je 'm niet.
Sla je af, gebruik je 'm wel.

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door ebo » 22 jul 2012, 15:28

http://goo.gl/maps/Qgtk" target="_blank

Ik rij met de witte wagen hier afgebeeld en ik wil rechtdoor.
In eerste instantie gebruik ik geen richtingaanwijzer want dat komt niet overeen met de rijrichting die ik van plan ben.

Stel er komen van rechts tegenliggers. Ik moet die dus voorrang geven, hoewel ik rechtdoor wil rijden sla ik ook af. En op dat moment komt er een bestuurder achter mij. Dan zou ik overwegen even de richtingaanwijzer links gebruiken, dan weet die achterligger tenminste dat ik daar niet voor niks sta, dat ik de intentie heb af te slaan en sta te wachten tot de tegenliggers gepasseerd zijn. Vervolgens zou ik de richtingwijzer weer uitzetten net voordat ik me weer in beweging zet. Of ik daadwerkelijk links af sla of rechtdoor rij is niet zo van belang, wat telt is dat die achterligger ook achter mij blijft en geen toeren gaat uithalen.

Hij zou wel eens kunnen veronderstellen dat ik in panne sta of ben stilgevallen, en zelfs zonder dat zijn er genoeg mensen die ongeduldig zijn. Als ze niet weten wat er aan de hand is is de eerste reactie plankgas ervoorbij. En dat is precies wat je op dat moment niet wil. Door even links te pinken weten ze wat de intentie is en waarom ze even moeten wachten.

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door ebo » 22 jul 2012, 15:03

Bekijk het even van een andere kant.
Vergeet even de weg waar je op zit of naartoe wil en wat voor weg dat ook is.
Bekijk het puur vanuit het gezichtspunt van 2 bestuurders.

Wat is het doel van het gebruik van de richtingaanwijzers ?
Aan andere bestuurders communiceren wat jou intentie is zodat zij daarmee rekening kunnen houden.
Je vraagt je af moet ik mijn richtingaanwijzer wel of niet gebruiken, ga dat bekijken vanuit de positie van de andere weggebruiker.

http://goo.gl/maps/suix" target="_blank
Ga je hier vanuit een zijstraat de voorrangsweg oprijden terwijl je daarbij rechtdoor rijdt zet je met de richtingaanwijzer rechts een andere weggebruiker op het verkeerde spoor, die gaat dat zien als de intentie om een zijdelingse beweging te maken of af te slaan. Het is niet jou bedoeling om dat te communiceren, jij wil dat hij weet dat je de intentie hebt rechtdoor te rijden. Bij gebrek aan een rechtdoor richtingaanwijzer dan maar geen richting aangeven.

http://goo.gl/maps/sZ2N" target="_blank
Rij je op de voorrangsweg en wil je een zijstraat in waarbij je rechtdoor rijdt maak dan dezelfde overweging. Wat wil ik aan andere weggebruikers communiceren ? Hier zit je met de moeilijkheid dat de meest voor de hand liggende veronderstelling bij andere weggebruikers is dat je de voorangsweg gaat volgen. Het wordt dan ook niet verwacht dat je bij het volgen van de bocht op de voorrangsweg richting links aangeeft. Maar doe je dat toch is daar niet echt iets op tegen. Je bevestigd daarmee alleen maar wat de meeste andere weggebruikers al hadden verondersteld.

Rechtdoor rijden en zo de voorrangsweg verlaten is iets wat je iedere keer opnieuw moet inschatten. Is er een weggebruiker achter je kan je richting aangeven, hij weet daardoor dat je niet de hoofdweg gaat volgen maar gaat afslaan. Hij weet daarmee ook dat je waarschijnlijk gaat vertragen om dat te doen. Dat je uiteindelijk rechts afslaat of gewoon rechtdoor rijdt is voor hem eigenlijk niet zo van belang. Is er een weggebruiker voor je, iemand die uit een zijstraat komt, zou je die met je richtingaanwijzer op het verkeerde idee kunnen brengen. Je geeft namelijk een richting aan en dat komt niet overeen met je intentie van rechtdoorrijden. Dan kan je beter geen richting aangeven.

En als er zowel achter je als voor je weggebruikers zitten.
Dan wordt het een zaak van inschatten en doen wat je op dat moment het beste lijkt. Wat je zou kunnen doen is even de richtingaanwijzer gebruiken, dan is de achterligger verwittigd dat je niet de hoofdweg gaat volgen, voor je zien ze ook dat je een andere richting dan het volgen van de hoofdweg van plan bent. Maar dan voor het kruispunt de richtingaanwijzer weer uit zetten. Andere weggebruikers weten het nu niet meer. "Wat wil die nu, afslaan of doorrijden" En dat is precies wat je wil bereiken nl. dat ze allemaal wachten en kijken wat je gaat doen in plaats van je rijrichting te veronderstellen.

Zelf is het daarbij vooral zaak je snelheid te matigen. Je moet zelf tijd hebben de situatie in te schatten maar je moet andere weggebruikers ook de tijd gunnen om goed te kijken en van hun kant uit de situatie goed te bekijken.

En ja, je zal daarbij af en toe mensen irriteren. Er zullen mensen staan wachten omdat ze denken dat je een bepaalde kant op gaat en dan doe je toch weer iets anders. Denk maar zo, beter dat ze even wachten dan dat we naar elkaar toe gaan rijden en hard in de remmen moeten.
Stel ik kom van de Voortkapelseweg, moet ik dan rechts pinken om de hoofdbaan op te rijden (hoewel dit wel rechtdoor is)?
http://goo.gl/maps/ldmS" target="_blank
In dat geval zou ik dat dus niet doen.
Ook niet als er andere weggebruikers in de buurt zijn, noch voor me noch achter me.

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Gast » 22 jul 2012, 13:47

Ik heb ook nog een klein vraagje over dit kruispunt.

Stel ik kom van de Voortkapelseweg, moet ik dan rechts pinken om de hoofdbaan op te rijden (hoewel dit wel rechtdoor is)? Of geeft dit een verkeerdelijk teken aan mijn achterliggers en degenen die uit de Tramstraat komen (de rechtste straat)?

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Wouter » 17 feb 2011, 23:50

Haha, het zal je wel lukken :D

Het is vooral zo verschrikkelijk omdat niemand er lijkt te weten wat ze nu moeten doen => iedereen rijdt maar waar hij kan (op drukke moment lijkt het een beetje op een mini-versie van brusselse situaties :D)
Gewoon, zelf heel rustig blijven wachten, geen fouten maken omdat het lijkt alsof je ertoe gedwongen wordt door anderen.

Ik vind het ook nogal lastig, omdat je daar soms met pinken dubbelzinnige dingen krijgt (voorbeeld: iemand die van de Noorderwijkseweg komt en naar rechts pinkt: gaat die nu naar de Tramstraat of naar de Voortkapelseweg rijden?) En ik ben zelf gewoon altijd 60dubbel op mijn hoede dat niemand een foute inschatting maakt van wat ik nu eigenlijk van plan ben, want dan zou het wel eens botsing kunnen geven natuurlijk :)
(omgekeerd ook -zeker omdat daar 90% geen regels volgt-: héél goed uitkijken wie er nu wat van plan is...)

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Gast » 17 feb 2011, 23:37

accer schreef:Het is daar een verschrikkelijk kruispunt :D
Thanks :wink: , geeft me weer moed :-)

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Wouter » 17 feb 2011, 22:33

Het is daar een verschrikkelijk kruispunt :D
Ik kom daar al zo lang als ik mij kan herinneren, en ik vind het nog altijd verschrikkelijk om te doen, gelukkig hebben we in Olen rustig verkeer...

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door de rijprof » 17 feb 2011, 20:38

Hetgeen jij hoofdbaan noemt, is een voorrangsweg of een voorrangstracé.
Er moeten borden staan.

voorrangsweg:
Afbeelding



voorrangstracé:
Afbeelding
Afbeelding

Op de voorrangsweg of voorrangstracé moet je geen richtingaanwijzers gebruiken.
Maar is het fout als ik pink?
Dat zou verwarring kunnen geven omdat andere weggebruikers misschien denken dat je de voorrangsweg wil verlaten (afslaan).

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Gast » 17 feb 2011, 20:24

Inazuma schreef:
Maar wat als ik de bochten neem op de hoofdbaan? Pinken of niet?
Dan moet je niet pinken.
Maar is het fout als ik pink?
Ik probeer met te registreren,

Groeten,
Liesbet

Re: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Inazuma » 17 feb 2011, 20:19

Gast schreef:Situatie: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen.

Ik veronderstel: zodra ik de hoofdbaan verlaat moet ik pinken.
Inderdaad.
Maar wat als ik de bochten neem op de hoofdbaan? Pinken of niet?
Dan moet je niet pinken.


Als je je registreert, kan je later opnieuw inloggen onder dezelfde naam en je berichten nog aanpassen.

hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen

door Gast » 17 feb 2011, 20:02

Situatie: hoofdbaan kronkelt met enkele zijbanen.

Afbeelding

Ik veronderstel: zodra ik de hoofdbaan verlaat moet ik pinken.

Maar wat als ik de bochten neem op de hoofdbaan? Pinken of niet?

Alvast bedankt,
Liesbet

Omhoog