inlevering van mijn rijbewijs

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: inlevering van mijn rijbewijs

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door Inazuma » 06 jan 2011, 12:41

Dragon1986 schreef:Nee ik heb het niet ingediend, ondertussen een jaar geleden en het komt nu voor op de rechtbank omdat ik het niet heb ingedient.
Ik vind daar eigenlijk niet direct een specifieke bestraffing voor terug in de verkeerswet.
(Die zijn er wel voor besturen en begeleiden ondanks verval, maar voor zover ik kan zien dus niet voor het niet-inleveren van het rijbewijs bij verval.)

Dat zou dan - met enig voorbehoud - betekenen dat dit een eerste graad overtreding zou worden :

Artikel 29
§ 2. De andere overtredingen van de reglementen uitgevaardigd op grond van deze gecoördineerde wetten zijn overtredingen van de eerste graad en worden gestraft met een geldboete van 10 euro tot 250 euro.


Boetebedragen x 5,5 (opdeciemen) , dus 55 tot 1275 euro.
Vanaf 26 euro (uitgesproken) / 143 euro (met opdeciemen) is er nog een verplichte bijdrage van 137,5 euro + uiteraard de gerechtskosten.

Het kan er ook toe leiden dat een eventueel voorwaardelijk deel van de eerdere straf door een nieuwe veroordeling effectief wordt.
Heb sindsdien eigelijk bijna niet meer met een auto gereden want heb er geen meer.
Geen auto hebben sluit niet uit dat je toch met een auto rijdt.
Maar je bent daar dus niet op betrapt - dat is al een goede zaak.

Neem de eventuele bewijzen van schrapping van de nummerplaat (-platen) door de DIV mee naar de rechtbank. Schaadt zeker niet.

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door Dragon1986 » 06 jan 2011, 11:38

bert.covens schreef:Wat bedoel je precies? Dat je toch zou gaan rijden spijts je verval?
Nee ik heb het niet ingediend, ondertussen een jaar geleden en het komt nu voor op de rechtbank omdat ik het niet heb ingedient. Heb sindsdien eigelijk bijna niet meer met een auto gereden want heb er geen meer.

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door bert.covens » 06 jan 2011, 11:36

Wat bedoel je precies? Dat je toch zou gaan rijden spijts je verval?

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door Dragon1986 » 06 jan 2011, 11:33

Wat zijn de gevolgen als je je rijbewijs niet hebt ingeleverd en het komt terug voor op de rechtbank?

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door Inazuma » 06 jan 2011, 10:36

lucaneef schreef:had net de politie op bezoek voor het ophalen van mijn rijbewijs
in mei vorig jaar is een zaak van mij voorgekomen waar ik vervallen ben tot het recht van sturen van alle motor voertuigen toen die tijd kon ik helaas niet gaan naar de rechtbank daar ik net geopereerd was aan mijne rug
Er is geen verplichting om zelf te gaan, je had ook een advocaat in jouw plaats kunnen sturen.
nu gevolg uitspraak 2 maanden + 8 dagen + 16 dagen rijverbod
Bij verstek dan, en niet in verzet gegaan tegen het verstekvonnis :?:
Verstekvonnissen zijn doorgaans zwaarder dan op tegenspraak (wanneer je je komt verdedigen) ...
nu in junie 2010 ben ik herbegonnen op een werk terug en had ik mijn rijbewijs CE nodig
nu hadden wij toen in jullie het parket aangesproken voor het behoud van mijn CE rijbewijs
Tenzij de overtredingen die tot het verval leiden begaan zijn met rijbewijs C, had de rechter dat kunnen uitzonderen van het verval.
Dan moet men er op de zitting van de rechtbank wel zelf om vragen ...

Achteraf kan enkel het vonnis uitgevoerd worden, en dat is niet onderhandelbaar.
toen ik hem vroeg dat men toch geen broodwinning mag af nemen zei hij plots ga hem maar zelf afgeven
De politie heeft je rijbewijs dus niet meegenomen :?:

Denk er aan dat het verval ingaat op de 5de dag na de betekening van de strafuitvoering - dat is de politie denkelijk tegelijk ook komen doen ? - en dat ongeacht of je je rijbewijs fysiek ingeleverd hebt.

Artikel 40

Elk verval dat als straf is uitgesproken, gaat in de vijfde dag na die waarop het openbaar ministerie de kennisgeving aan de veroordeelde heeft gedaan.


Je zal je rijbewijs dus zelf tijdig moeten gaan inleveren als het niet meegenomen werd door de politie :!:
dan mijn vraag nu wat te doen daar ik mijn rijbewijs nodig heb voor mijn werk
Daar is het nu te laat voor ...

Rij je - ondanks het verval van het recht tot sturen - toch met een motorvoertuig waarvoor je vervallen bent dan zijn dit de mogelijke straffen :

Artikel 48

Met gevangenisstraf van vijftien dagen tot een jaar en met geldboete van 500 euro tot 2 000 euro of met een van die straffen alleen en met het verval van het recht tot het besturen van een motorvoertuig voor een duur van ten minste drie maanden en ten hoogste vijf jaar of voorgoed, wordt gestraft, hij die:

1° een voertuig of een luchtschip bestuurt, een rijdier geleidt of een bestuurder begeleidt met het oog op de scholing, spijts het tegen hem uitgesproken verval;


In het vonnis van de rechtbank staat welke categoriën van motorvoertuigen bedoeld zijn.
Staat er niets specifiek vermeld, dan geldt het verval voor alle motorvoertuigen, zelfs die waarvoor geen rijbewijs vereist is zoals een bromfiets klasse A (en B naargelang je leeftijd) !

Re: inlevering van mijn rijbewijs

door GRO » 05 jan 2011, 17:52

mijn vraag nu wat te doen daar ik mijn rijbewijs nodig heb voor mijn werk
Geen oplossing voor.

inlevering van mijn rijbewijs

door lucaneef » 05 jan 2011, 15:33

had net de politie op bezoek voor het ophalen van mijn rijbewijs
in mei vorig jaar is een zaak van mij voorgekomen waar ik vervallen ben tot het recht van sturen van alle motor voertuigen toen die tijd kon ik helaas niet gaan naar de rechtbank daar ik net geopereerd was aan mijne rug nu gevolg uitspraak 2 maanden + 8 dagen + 16 dagen rijverbod
nu in junie 2010 ben ik herbegonnen op een werk terug en had ik mijn rijbewijs CE nodig daar maar voordien niet toen de uitspraak viel nu hadden wij toen in jullie het parket aangesproken voor het behoud van mijn CE rijbewijs men schreef toen terug dat het niet kon opgeslist worden wat ik ook niet gevraagd had ik had wel gevraagd om desnoods mijn B rijbewijs 1 jaar wou afgeven in de plaats 3 weken later politie op bezoek voor een verhoor daarvan alles goed en wel wachtend op bericht nu vandaag politie hier achter mijn rijbewijs en toen ik hem vroeg dat men toch geen broodwinning mag af nemen zei hij plots ga hem maar zelf afgeven dan mijn vraag nu wat te doen daar ik mijn rijbewijs nodig heb voor mijn werk

frederik

Omhoog