70 km weg, tweebaans en voetgangeroversteekplaats

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: 70 km weg, tweebaans en voetgangeroversteekplaats

door GRO » 17 jan 2006, 11:40

Je mag ook altijd tegen haar zeggen dat ze hier op het forum kan discussiëren over een of andere regel. Ze kan het zelfs onder een schuilnaam.

Heel belangrijk:

Op de openbare weg geldt de wegcode. Het standpunt van uw instructeur is misschien zelfs veiliger op sommige momenten, maar dat is geen regel en dus mag het niet.

door darkelf » 17 jan 2006, 11:36

ja dat is idd een goede om te onthouden.

(ik heb dus gisteren een hele discussie met haar gehad (van de rijschool) rond dit onderwerp. ben blij dat ik het hier even kon navragen)

door GRO » 17 jan 2006, 11:34

Een tip:

Als iemand zeer vreemde verkeersregels aanthaalt, altijd vragen: "waar staat dat ergens in de wegcode?"

door darkelf » 17 jan 2006, 11:29

bedankt voor het snelle antwoord.

Ik wist gisteren zeker dat dit zo werkte maar de persoon naast mij, een rij instructeur nota bene , zei wat ik als eerste gepost had dus ik was even ernstig in de war.

door GRO » 17 jan 2006, 10:40

Beste,
Quote: ik hoorde gisteren: als jij rechts rijdt, en er zit verkeer naast je dan moet je doorrijden want je weet niet of het verkeer links van je ook stopt en dus zou je de voetganger in gevaar kunnen brengen.
Ik denk dat die persoon die regel zelf gemaakt heeft.

VOOR een oversteekplaats van voetgangers moet je stoppen zelfs als een voetganger aanstalten maakt om over te steken. En dus zeker als hij aan het oversteken is.

Ben jij (op de rechter rijstrook) gestopt voor een oversteekplaats, dan mag je niet meer ingehaald worden.

70 km weg, tweebaans en voetgangeroversteekplaats

door darkelf » 17 jan 2006, 10:04

ik heb een vraagje over een 70 km weg. twee rijbanen, middenberm en weer twee banen.

als daar een voetgangersoversteekplaats is, moet je dan stoppen als je kan?

ik hoorde gisteren: als jij rechts rijdt, en er zit verkeer naast je dan moet je doorrijden want je weet niet of het verkeer links van je ook stopt en dus zou je de voetganger in gevaar kunnen brengen.

zelfs als er op de linkerbaan nog niemand zit maar wel verkeer achter je kan je eigenlijk niet stoppen want wie weet gaat de auto achter je je dan ineens halen en komt de voetganger weer in gevaar.

ik denk echter, als je op een veilige manier kan remmen moet je dit ook doen want alleen maar doorrijden heeft tot gevolg dat de andere weggebruiker ( de voetganger) nooit overkan.

wie weet de regels omtrent dit verhaal?

bedankt alvast

Omhoog