mijn laatste vragen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: mijn laatste vragen

Re: mijn laatste vragen

door de rijprof » 21 aug 2010, 17:01

Met de rem ingerdrukt en dan het koppelingspedaal laten opkomen is waarschijnlijk een methode om te vertrekken op een hele lichte helling (met een diesel).
Beter is om op een helling te vertrekken met de handrem zodat je wat extra gas kan bijgeven.

Klik ook eens >>> hier

zie hoofdstuk: vertrekken op een helling

Re: mijn laatste vragen

door Inazuma » 21 aug 2010, 16:02

Gast schreef:Ik heb deze ochtend een klein toertje gereden met mijn autootje, gebruik makend van de techniek die ik op de rijschool geleerd heb. Ik moet er even over nadenken, maar eigenlijk lukte het me ook met mijn naft autootje.
Niet doen met je benzineauto als het niet nodig is (bvb lichte helling).


Het is al te gek dat je gaat remmen terwijl je eigenlijk wil vertrekken ...
Kost meer brandstof, en geeft meer slijtage aan de koppelingsplaten.

Re: mijn laatste vragen

door Gast » 21 aug 2010, 13:54

Bedankt Inazuma!

Ik heb deze ochtend een klein toertje gereden met mijn autootje, gebruik makend van de techniek die ik op de rijschool geleerd heb. Ik moet er even over nadenken, maar eigenlijk lukte het me ook met mijn naft autootje. Maar ik heb straks terug les bij de rijschool, en ik ga het daar nog even aankaarten!

Re: mijn laatste vragen

door Inazuma » 21 aug 2010, 11:13

Gast schreef: Met mijn naft-autootje heb ik geleerd om het evenwicht te zoeken tussen mijn koppelingspedaal en gas, om zo rustig te starten.
Dat is OK.
Nu moet ik van de rijschool mijn koppeling laten komen tot het aangrijpingspunt (dit snap ik), maar tegelijk ook mijn rem ingedrukt houden. Van zodra ik aan mijn aangrijpingspunt zit, moet ik mijn rem lossen.
Heb je de instructeur vertelt dat je kan vertrekken met een benzine ?
Als die dat niet weet, gaat hij je de gebruikelijke techniek uitleggen om zonder stilvallen te vertrekken.
De rijschool rijdt bijna altijd met dieseltjes, en profiteert van het hogere koppel van een diesel bij lage toeren om ervoor te zorgen dat hun leerlingen niet te vaak stilvallen.

Toen ik lang geleden met de rijschool leerde rijden, werd zelfs het stationair toerental verhoogd ...
Is het noodzakelijk om op mijn rem te staan terwijl ik het ontkoppelingspedaal vasthou?
Neen.
Op vlakke weg is dit een beginnertechniek om stilvallen te vermijden, met een diesel.
Op lichte hellingen kan dit gebruikt worden om niet achteruit te bollen (*) - maar de handrem is handiger.

Slecht toepasbaar op een benzinemotor trouwens, de kans dat je die dan blokkeert wordt wel erg groot.
Het kàn, maar je moet er de auto dan wel goed voor aanvoelen en net dat ontbreekt bij beginnende bestuurders.


(*) Met meer ervaring kan je 3 handelingen tegelijk doen met 2 voeten :
- rem lossen
- voet naar gaspedaal en beginnen gas geven
- koppeling laten opkomen
en zo vertrekken (je rolt misschien een paar cm achteruit) maar dan moet je de auto al behoorlijk goed aanvoelen om in 1 keer de goede balans te vinden tussen gas en koppeling.


Ik zou echter graag mijn examen met mijn eigen autootje doen, aangezien ik na mijn 10h les, hier weer volop mee ga oefenen.
Als je nadien weer overschakelt op de auto van de rijschool om examen te gaan doen, moet je daar inderdaad ook weer even aan wennen.

De leeftijd van je auto speelt minder rol - als hij goed onderhouden is, is dat geen enkel probleem.

Re: mijn laatste vragen

door Gast » 21 aug 2010, 09:58

Rafael schreef:
mercedes200d schreef:- bij het klaarmaken bij het begin denk ik dat het zo is, je maakt je zetel klaar, je zet je achterspiegel goed, daarna je zijspiegels. nu doe je je gordel om, handrem af, koppeling en rem induwen en starten.
Rem induwen terwijl je start doe je best niet. Je batterij heeft het al lastig genoeg zonder die extra lampen. Tijdens het starten verbruik je best zo weinig mogelijk stroom, zodat de startmotor alles wat nodig is kan benutten. Je handrem volstaat dus prima om te starten, waarna je zoals de Rijprof zegt, eventueel je voetrem ingedrukt kan houden terwijl je de handrem afzet na gestart te zijn.

Hallo,

Ik heb hier ook twee vraagjes over.

Ik heb leren rijden met een naft-autootje (vrije begeleiding), waarbij ik nu (meestal) zonder problemen kan starten. Nu had ik gisteren mijn eerste rijles bij de rijschool en ik had een vraag bij de starttechniek die mijn begeleider van de rijschool mij aanleerde. Met mijn naft-autootje heb ik geleerd om het evenwicht te zoeken tussen mijn koppelingspedaal en gas, om zo rustig te starten. Nu moet ik van de rijschool mijn koppeling laten komen tot het aangrijpingspunt (dit snap ik), maar tegelijk ook mijn rem ingedrukt houden. Van zodra ik aan mijn aangrijpingspunt zit, moet ik mijn rem lossen. Is het noodzakelijk om op mijn rem te staan terwijl ik het ontkoppelingspedaal vasthou? Want ik vind dit nergens terug (niet op dit forum, niet op de 'handleiding' van de derijprof)?

Ik ben nu met de rijschool met een diesel aan het leren rijden. Ik zou echter graag mijn examen met mijn eigen autootje doen, aangezien ik na mijn 10h les, hier weer volop mee ga oefenen. Ik ben deze auto dus meer gewoon dan de auto's van de rijschool. Mijn mama heeft liever dat ik mijn praktijkexamen doe met de auto van de rijschool, mijn autootje is ook al bijna 9 jaar oud. Wat denken jullie?

Bedankt!

Re: mijn laatste vragen

door GRO » 20 apr 2010, 10:02

@ Mercedes

Met alle respect... Jij gaat examen afleggen. Dat wil dus zeggen dat je al een paar maanden met een voorlopig rijbewijs aan het rijden bent. En de dag voor je examen weet je nog niet hoe je de juiste lichten moet aanzetten.
Lees de uitleg van De Rijprof hierboven dus heel goed.

Mocht je niet slagen, neem dan zeker het PRAKTIJKBOEK of de PRAKTIJK CD-ROM van Gratis Rijbewijs Online zeer aandachtig door.

DOWNLOQD HET PRAKTIJKBOEK NAAR JE COMPUTER (klik voor info)

RAADPLEEG DE PRAKTIJK CD-ROM ONLINE

Re: mijn laatste vragen

door mercedes200d » 19 apr 2010, 23:12

Heel erg bedankt Rijprof, ik ga nu (proberen te) slapen en zal er morgen klaarwakker staan. Ik dank iedereen van de site en iedereen die me heeft geholpen!

Ik laat jullie morgen avond als ik terug van school ben zeker iets weten!

Re: mijn laatste vragen

door de rijprof » 19 apr 2010, 22:46

Volgende lichten moet je tonen:
- standlichten (de kleintjes als je parkeert in een onverlichte straat),
- je dimlichten (daarmee rijdt je normaal 's nachts) en
- je grootlichten (mag je niet aanzetten als er tegenliggers zijn want die schijnen fel en kunnen anderen verblinden)
- Ook je achtermistlicht (bij mist, sneeuwval, felle regen).
- Pinkers links,
- pinkers rechts
- op de rem drukken (remlichten).

Welke lichten, wat is, moet je weten (zie theorie) en
hoe je ze moet bedienen is verschillend van auto tot auto.
Vraag het aan jouw begeleider. Of kijk in het instructieboekje.

Zie ook http://www.derijprof.be" target="_blank > het staat er allemaal uitgelegd :|

Re: mijn laatste vragen

door mercedes200d » 19 apr 2010, 22:38

Merci voor de antwoorden maar ik heb nog een vraag:
standlichten, dimlichten, grootlichten
ik heb 2 standen voor mijn lichten die een soort van stok zijn zoals de pinker,
ik kan hem 2 keer klikken naar boven,
bij de eerste klik gaan mijn voorlichten heel zachtjes aan en mijn achterlichten normaal
bij de tweede klik gaan mijn voorlichten 'normaal' aan en mijn achterlichten blijven zoals bij de eerste klik
om mijn grootlichten aan te zetten trek ik die stok naar mijn kant of duw ik hem in.
maar wat zijn nu mijn mistlichten, standlichten, grootlichten?

Re: mijn laatste vragen

door Rafael » 19 apr 2010, 22:36

mercedes200d schreef:- bij het klaarmaken bij het begin denk ik dat het zo is, je maakt je zetel klaar, je zet je achterspiegel goed, daarna je zijspiegels. nu doe je je gordel om, handrem af, koppeling en rem induwen en starten.
Rem induwen terwijl je start doe je best niet. Je batterij heeft het al lastig genoeg zonder die extra lampen. Tijdens het starten verbruik je best zo weinig mogelijk stroom, zodat de startmotor alles wat nodig is kan benutten. Je handrem volstaat dus prima om te starten, waarna je zoals de Rijprof zegt, eventueel je voetrem ingedrukt kan houden terwijl je de handrem afzet na gestart te zijn.

Re: mijn laatste vragen

door de rijprof » 19 apr 2010, 22:27

- Ik heb deze 2 knopjes op mijn dashboard maar ik weet niet eens wat deze betekenen !
De 2e lijkt op standlichten maar daar moet ik soort van schuiven naar boven of naar onder en dan zie ik dat mijn lichten naar boven of naar onder richten.
Dat dient om de hoogte van de lichten af te stellen voor wanneer je met een aanhangwagen rijdt. Normaal zet je dat op stand 1.
- Tijdens het keren, ik heb gehoord dat je bij na het uitvoeren van de eerste manoeuvre ( de draai naar links) je stuur moet rechtzetten. Mag je de stuur niet gelijk naar rechts draaien? Hoe is het bij parkeren dan? want ik heb 2 uur rijlessen gevolgd en hier niets van gehoord.
Niet belangrijk. Best niet sturen uit stilstand.
- bij een baan die eigenlijk geschikt is voor 1 auto, kom ik een tegenligger aan, ik wijk uit naar rechts op de berm (in dit geval het gras) . Mag dit? en moet ik hierbij pinken als ik naar rechts uitwijk en terug naar links kom?
Je mag over de gelijkgrondse berm rijden.
Niet pinken, want dan denken achterliggers misschien dat je wil parkeren.
- bij het klaarmaken bij het begin denk ik dat het zo is, je maakt je zetel klaar, je zet je achterspiegel goed, daarna je zijspiegels. nu doe je je gordel om, handrem af, koppeling en rem induwen en starten.
Handrem zet je als laatste af (terwijl je op de voetrem drukt).
- het parkeren, mag ik hier bij de rand van de stoep aanraken? hiermee bedoel ik niet dat ik op de stoep kom maar gewoon het zachtjes een tikje geef. mag dit ook bij het keren?
Ja, zacht raken mag. Er over rijden niet.
- mijn afspraak is tijdens schooluren en ik zal dus een bewijs moeten hebben dat ik mijn praktijkexamen had. geven ze dit aan mij bij het centrum?
Op jouw resultaat staat uur en datum.
- als de examinator notities schrijft terwijl ik rij, zijn dit dan de fouten?
Misschien is jouw examinator een dichter? Niets van aantrekken, concentreer je op je rit.
- als ik stop bij een rood licht en rechts moet keren, moet ik mijn wielen dan recht houden? of al een beetje naar rechts?
Je bedoelt afslaan? Normaal sta je recht voor een stopstreep. Het kan zijn dat je al licht aan je bocht begint als die stopstreep schuin ligt. Volg gewoon de rechterrand.
- als ik parkeer bij het centrum bij het begin, moet ik mijn wielen dan een beetje naar rechts draaien om die bandenprofiel te zien?
Dat mag. Meestal kun je de slijtage-indicatoren ook aantonen aan de achterwielen en een beetje uitleg geven
- bij het controleren van de banden, wat kan hij hier allemaal over vragen? ik denk dat ik alleen de ventiel moet aanduiden en zeggen dat de slijtage slechts 1,6 mm mag zijn.
Dat zijn 2 verschillende vragen.
1. bandenspanning (ventiel aanduiden)
2. slijtage minimum 1.6 mm (slijtage-indicatoren aanduiden)

Zie : http://www.derijprof.be" target="_blank > praktijexamen > controles

Veel succes en laat iets weten :wink:

mijn laatste vragen

door mercedes200d » 19 apr 2010, 21:57

Morgen is het mijn praktijkexamen. Na 2 uur door Bree te hebben rijden vandaag denk ik dat ik er klaar voor ben. Tegelijk ben ik zenuwachtig omdat ik steeds vragen aan mijn vader, jullie en mijn buurman moet vragen.

Afbeelding

- Ik heb deze 2 knopjes op mijn dashboard maar ik weet niet eens wat deze betekenen !
De 2e lijkt op standlichten maar daar moet ik soort van schuiven naar boven of naar onder en dan zie ik dat mijn lichten naar boven of naar onder richten.

- Tijdens het keren, ik heb gehoord dat je bij na het uitvoeren van de eerste manoeuvre ( de draai naar links) je stuur moet rechtzetten. Mag je de stuur niet gelijk naar rechts draaien? Hoe is het bij parkeren dan? want ik heb 2 uur rijlessen gevolgd en hier niets van gehoord.

- bij een baan die eigenlijk geschikt is voor 1 auto, kom ik een tegenligger aan, ik wijk uit naar rechts op de berm (in dit geval het gras) . Mag dit? en moet ik hierbij pinken als ik naar rechts uitwijk en terug naar links kom?

- bij het klaarmaken bij het begin denk ik dat het zo is, je maakt je zetel klaar, je zet je achterspiegel goed, daarna je zijspiegels. nu doe je je gordel om, handrem af, koppeling en rem induwen en starten.

- het parkeren, mag ik hier bij de rand van de stoep aanraken? hiermee bedoel ik niet dat ik op de stoep kom maar gewoon het zachtjes een tikje geef. mag dit ook bij het keren?

- mijn afspraak is tijdens schooluren en ik zal dus een bewijs moeten hebben dat ik mijn praktijkexamen had. geven ze dit aan mij bij het centrum?

- als de examinator notities schrijft terwijl ik rij, zijn dit dan de fouten?

- als ik stop bij een rood licht en rechts moet keren, moet ik mijn wielen dan recht houden? of al een beetje naar rechts?

- als ik parkeer bij het centrum bij het begin, moet ik mijn wielen dan een beetje naar rechts draaien om die bandenprofiel te zien?

- bij het controleren van de banden, wat kan hij hier allemaal over vragen? ik denk dat ik alleen de ventiel moet aanduiden en zeggen dat de slijtage slechts 1,6 mm mag zijn.

ik weet niet of ik nog vragen heb, anders stel ik ze hier wel

mag ik jullie nog eens ongelofelijk veel bedanken voor de oprichting van deze site en rijprof.be
zonder jullie was ik morgen 100% gebuisd!
Dank jullie wel!

Omhoog