artikel 9.4

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: artikel 9.4

Re: artikel 9.4

door Inazuma » 04 dec 2009, 15:58

De Rijprof schreef:'dat aan je bestemming beantwoordt' is tamelijk ruim interpreteerbaar, maar toch ook niet helemaal onduidelijk.
Er is nergens in de wegcode bepaald hoe een rijstrook het best aan de bestemming kan of dient te beantwoorden, dus de interpretatie kan en mag best wel ruim zijn.


Ideaal maakt men hier in de toekomst gewoon een vrije rijstrook keuze van in de BBK.
Hopelijk hangen in de nieuwe wegcode de bepalingen van Art 9.4.2° (en meerdere andere) niet meer af van de rijstroken in de tegenovergestelde richting ... maar enkel van de gevolgde richting.

Re: artikel 9.4

door de rijprof » 03 dec 2009, 22:15

Afschaffen die handel,
Daar kan ik ook mee akkoord gaan.
Maar zolang die regel niet is afgeschaft, moeten we er zo goed mogelijk proberen mee om te gaan. :|

Re: artikel 9.4

door Benny Stinkens » 03 dec 2009, 22:11

De Rijprof schreef:'dat aan je bestemming beantwoordt' is tamelijk ruim interpreteerbaar, maar toch ook niet helemaal onduidelijk.
Hoe kan men dat anders en beter omschrijven?
Afschaffen die handel, want iedereen weet dat als hij naar links moet hij zich er best op tijd voor klaar maakt en als hij naar rechts moet hij links niets te zoeken heeft. :wink:
Dus waarom de mensen een keuze geven die dan geen keuze blijk te zijn :?:

Re: artikel 9.4

door de rijprof » 03 dec 2009, 22:05

'dat aan je bestemming beantwoordt' is tamelijk ruim interpreteerbaar, maar toch ook niet helemaal onduidelijk.
Hoe kan men dat anders en beter omschrijven?

Re: artikel 9.4

door Benny Stinkens » 03 dec 2009, 21:55

De Rijprof schreef:Na het examen, foert?
Neen hoor, op het examen bepaald de examinator de bestemming, niet ik :idea:

Ik geef je gelijk dat het de bedoeling kan zijn maar de wetgeving is o zo duidelijk dat jou bedoeling misschien niet overeenkomt met iemand anders de zijne :wink:

Wat is de bedoeling van "ik weet het niet "
Steeds maar nieuwe discussies uitlokken :?:
onduidelijkheden aantonen en ze proberen oplossen :?:
iets anders :?:

ieder van ons zal er wel iets anders over denken en zo is het met de verkeerswetgeving spijtig genoeg hetzelfde :cry:

Re: artikel 9.4

door de rijprof » 03 dec 2009, 21:47

Op een praktijkexamen zou ik het natuurlijk ook niet doen.
Na het examen, foert?

Je kan natuurlijk van bestemming willen veranderen en dat kan niemand bewijzen, maar je kan niet ontkennen dat het ook de bedoeling is om binnen de bebouwde kom zoveel mogelijk rechts te rijden.

Re: artikel 9.4

door Benny Stinkens » 03 dec 2009, 21:43

Volgens de "geest" kan dit misschien kloppen, maar volgens mijn mening niet.

De reden is dat ik nog altijd zelf mijn bestemming bepaal en als die bestemming de linkerrijstrook is hoef ik aan niemand uit te leggen waarom dit mijn bestemming is :mrgreen:

Als ik na een paar kruispunten mijn bestemming verander en dus besluit om daar rechts af te slaan zou ik ook niet weten wie me dit kan verbieden.

Dus keuze van rijstroken verteld mij dat ik mag kiezen en ik zie nergens er bij staan dat ik verpicht ben mijn keuze te verantwoorden :!:

Op een praktijkexamen zou ik het natuurlijk ook niet doen.

Re: artikel 9.4

door de rijprof » 03 dec 2009, 21:36

In principe moet je overal rechts rijden, ook binnen de bebouwde kom.
De uitzondering is dat je een andere, linkse(re), rijstrook mag kiezen als deze rijstrook aan je bestemming beantwoordt.

Wat betekent : aan je bestemming beantwoordt?
Als je ergens verder naar links wil afslaan, mag je reeds ruimere tijd op voorhand op de linkse rijstrook gaan rijden.

Stel dat op de linkse rijstrook rijdt en jij rijdt de hele tijd links zonder reden, zonder dat er een bestemming is waar jij links moet afslaan en je blijft maar links rijden en enkele kilometers verder rij je nog steeds links, dan strook het niet met de geest van deze regel.

Stel dat je links rijdt en even verder ga je links afslaan dan is er geen probleem.

De omschrijving 'aan je bestemming beantwoordt' is ruim interpreteerbaar.

Tijdens een praktijkexamen binnen de bebouwde kom zomaar onnodig links rijden, zonder dat er enige aanwijzing was om links te gaan afslaan, wordt als fout aanzien.

Je mag je rijstrook kiezen op voorwaarde dat ze aan je besteming beantwoordt!
De bedoeling is dat je dan ook ergens verderop gaat afslaan.

Re: artikel 9.4

door Stefan Peeters » 03 dec 2009, 21:00

Wanneer je op het tweede kruispunt naar rechts wil beantwoordt de linkse rijstrook niet echt aan je bestemming. Je zal dan rechts moeten rijden.

Re: artikel 9.4

door ikweethetniet » 03 dec 2009, 20:59

even verduidelijken
Ik rij links op een weg zoals beschreven in 9.4 en die niet beantwoord aan mijn bestemming,want ik wil pas aan de 2de kruispunt naar rechts.
Mag ik er dan op de 2de rijstrook blijven rijden?
Met vriendelijke groeten

Re: artikel 9.4

door Stefan Peeters » 03 dec 2009, 20:36

Aangezien je de keuze hebt mag je eender welke rijstrook kiezen die aan je bestemming beantwoordt. Je moet dus niet verplicht rechts rijden.

Het is in de praktijk echter aan te raden om je toch naar de rechtse rijstrook te begeven wanneer die net zo goed aan je bestemming beantwoordt als de links gelegen rijstrook.
Het is immers veiliger omdat het andere verkeer dan niet zo snel in je dode hoek terecht komt.

artikel 9.4

door ikweethetniet » 03 dec 2009, 20:29

vraag over artikel 9.4:
9.4. Binnen de bebouwde kommen mogen de bestuurders de rijstrook volgen die het best aan hun bestemming beantwoordt :

1° op de rijbanen met éénrichtingsverkeer in rijstroken verdeeld;

2° op de rijbanen met tweerichtingsverkeer in vier of meer rijstroken verdeeld, waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting.

Graag wat meer uitleg over "die het best aan hun bestemming beantwoordt " .
vraag : Mag de bestuurder op het linkse vak blijven rijden op bovenstaande gevallen of moet hij steeds rechts rijden, indien hij niet links afslaat?
m.v.g

Omhoog