Paar vraagjes

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Paar vraagjes

Re: Paar vraagjes

door Inazuma » 12 okt 2009, 11:49

[quote="Gast"
De theorie zegt van wel, want je doet een manoeuvre, maar mijn gezond verstand zegt van niet, [/quote]
Als de theorie zegt van wel, dan volg je die best ...
Ik heb op andere auto's gelet en die doen dit niet.
"Andere auto's" zijn een zeer slechte referentie.
Het gaat hier trouwens over een baan met één baanvak per richting waar je de streep niet over moet om de geparkeerde auto's voorbij moet. Maar ik veronderstel dat dit niets uitmaakt?
Ook daar moet je nog altijd "zo dicht mogelijk bij de rechterrand van die rijbaan blijven" - tenzij je linksaf wil slaan.
Wat zou ik op het examen moeten doen?
Pinken.
Uitwijken.
Als er voldoende plaats is na een geparkeerd voertuig, pinken en terug naar rechts gaan.


Je zoekt best een andere begeleider.
1 die je niet laat rijden zoals hij zelf rijdt, maar die je laat rijden zoals je op het examen zal moeten rijden - en eigenlijk altijd zou moeten rijden ...

Re: Paar vraagjes

door Inazuma » 12 okt 2009, 11:43

Jetson schreef: Bij je vraag over voorrang van rechts behoudt de andere auto inderdaad zijn voorrang zelfs als hij is gestopt, tenzij wanneer hij bv. naar links wil afslaan en jij een reeks van 20 auto's achter elkaar (jouw tegenliggers) ziet aankomen waardoor de bestuurder van rechts toch niet zou kunnen doorrijden.
Ook dan behoudt de van rechts komende bestuurder nog steeds zijn voorrang :!:
In dergelijk geval vertraag je bij het naderen van het kruispunt alsof je voorrang zou gaan verlenen, en als dan duidelijk is dat de bestuurder van rechts nog altijd niet kàn doorrijden omdat hij zelf voorrang moet verlenen, dan pas rij je zelf voorzichtig door.

Re: Paar vraagjes

door Jetson » 12 okt 2009, 08:06

De Rijprof schreef:Wat is er chaotisch? Graag suggesties?
Om gewoon door te nemen is er niks mis met de site hoor, ik bedoelde gewoon dat ik het wel snapte dat Gast de animaties niet vond, omdat die onder "wegcode" staan en dat misschien niet onmiddellijk duidelijk was voor hem/haar (zeker voor een Mac-gebruiker natuurlijk :wink: :roll: ).

Re: Paar vraagjes

door GRO » 12 okt 2009, 06:05

kijk ook even hier

GRATIS RIJBEWIJS ONLINE / VOORRANG VAN RECHTS
Mijn vader zegt dat ik me best niet zo aan de theorie houd, omdat het er in de praktijk heel anders aan toe gaat.
Amaai.
In praktijk gaat het er nog anders aan toe omdat veel bestuurders niet eens weten dat een voorrangsregel is gewijzigd.

Maar veronderstel eens dat de wet wijzigt en vanaf morgen rood licht betekent 'dat je mag verder rijden' en groen licht 'stoppen'.
Wat je vader zegt is dat je dan maar best door het groene licht blijft rijden omdat in praktijk nog veel mensen niet weten dat groen licht stoppen betekent.

Ik hoop maar dat je begeleider weet dat die voorrangsregel slechts één van de heel veel regels is die onder minister Landuyt gewijzigd zijn.

Re: Paar vraagjes

door Gast » 11 okt 2009, 23:59

Ik denk gewoon dat de site niet goed werkt op Mac (Safari).
Want als ik op bv. wegcode klik, gebeurt er niets. ;)

Jetson, nogmaals dank voor de rechtstreekse links.

Re: Paar vraagjes

door de rijprof » 11 okt 2009, 23:02

Jetson heeft het mooi op een rijtje gezet, waarvoor dank.
Ik kan niet goed aan de site uit, maar bedankt voor de tip!
Waar kun je niet goed aan uit?
Inderdaad een beetje chaotische site...
Wat is er chaotisch? Graag suggesties?

Re: Paar vraagjes

door Jetson » 11 okt 2009, 22:08

Inderdaad een beetje chaotische site...
1) Ga naar derijprof.be
2) Klik op de link onder "Praktijkexamen"
3) Klik op "Klik hier voor tips etc."
4) Klik bovenaan op "Wegcode"
5) Ergens midden op je scherm zie je 4 links naar animaties van verschillende situaties bij voorrang van rechts

Voorrang van rechts
Voorrang van rechts met fietspad
Voorrang van rechts maar andere bestuurder is gestopt
Voorrang van rechts maar andere bestuurder is gestopt en geblokkeerd

Nog veel succes ermee :)

Re: Paar vraagjes

door Gast » 11 okt 2009, 21:34

Dus op het examen zou ik moeten stoppen om die auto die van rechts komt voor te laten?

@Benny: Mijn vader is hier van op de hoogte, hoor. ;) Ik weet dat dit een recente regel is, maar ik heb die ook al aan mijn vader vertelt voordat we gingen oefenen, want hij wist dat er iets veranderd was aan die regel, maar niet wat. Maar hij is van mening dat er zo situaties kunnen ontstaan waarbij geen van beiden weet wie eerst moet vertrekken en dat je uiteindelijk alletwee gaat vertrekken en op elkaar zit.

@Jetson: Ik kan niet goed aan de site uit, maar bedankt voor de tip!

Re: Paar vraagjes

door Benny Stinkens » 11 okt 2009, 20:30

@ Gast,
Kan het zijn dat je vader niet op de hoogte is van het feit dat een gestopt voertuig (als het van rechts komt) haar voorrang behoud :?:
Dit is iets wat redelijk nieuw is in de wetgeving en het kan dus zijn dat je vader het nog niet weet. :idea:

Re: Paar vraagjes

door Jetson » 11 okt 2009, 20:22

Op het examen pas je inderdaad de theorie exact toe.

Over het pinken: Telkens je een zijwaartse verplaatsing maakt moet je pinken, zo staat het er, zo moet je het doen, zeker op het examen dus...

Bij je vraag over voorrang van rechts behoudt de andere auto inderdaad zijn voorrang zelfs als hij is gestopt, tenzij wanneer hij bv. naar links wil afslaan en jij een reeks van 20 auto's achter elkaar (jouw tegenliggers) ziet aankomen waardoor de bestuurder van rechts toch niet zou kunnen doorrijden.
Er staan trouwens animaties over voorrang van rechts op De Rijprof, zeker eens naar kijken.

Paar vraagjes

door Gast » 11 okt 2009, 20:12

Hey,

Hier ben ik weer.
Nu ben ik een tijdje aan het oefenen voor mijn praktijkexamen en ben nu op een paar puntjes gestoten waar ik nog vragen over heb.

Het eerste: Als je op een baan rijdt waar auto's deels op de rijbaan staan geparkeerd, moet je dan telkens pinken als je een of meerdere geparkeerde auto's voorbij rijdt, of is dit niet nodig? De theorie zegt van wel, want je doet een manoeuvre, maar mijn gezond verstand zegt van niet, want dan zit je constant met je pinkers te knoeien. Ik heb op andere auto's gelet en die doen dit niet. Het gaat hier trouwens over een baan met één baanvak per richting waar je de streep niet over moet om de geparkeerde auto's voorbij moet. Maar ik veronderstel dat dit niets uitmaakt? Wat zou ik op het examen moeten doen?

Ten tweede: Als er op een kruispunt voorrang van rechts geldt en de persoon die van rechts komt, staat stil en is aan het wachten tot hij door kan, dan moet ik toch stoppen om deze door te laten, hè? Want toen ik dit deed, zei mijn vader dat ik dit niet mocht doen, omdat ik hierdoor het verkeer hinder. Volgens hem had ik dus gewoon moeten doorrijden, omdat deze persoon al stilstond.

Mijn vader zegt dat ik me best niet zo aan de theorie houd, omdat het er in de praktijk heel anders aan toe gaat. Ik moet mijn gezond verstand gebruiken zegt hij, en dat kan ik best geloven, maar op het examen moet ik toch alles doen zoals de theorie het voorschrijft, hè?

Alvast bedankt!

Omhoog