Vraagje voorang verlenen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Vraagje voorang verlenen

door Pieter830 » 18 jul 2009, 13:57

Ok, nogmaals bedankt. Met een beetje logisch nadenken zal het wel lukken

door Inazuma » 18 jul 2009, 10:49

Pieter830 schreef:Alleen als er een schuine oversteekplaats is voor fietsers, waarbij dus de fietspad stopt en de fietser over moet steken, dan moet je ze voorang verlenen als ik het goed begrijp.
Dat is een heel dubbelzinnige situatie :

(Brom)Fietsers die daar staan te wachten om over te steken, hebben GEEN voorrang.

Ze mogen slechts voorzichtig de oversteekplaats oprijden, rekening houdend met het aankomende verkeer.

Maar als de (brom)fietser zich reeds op deze oversteekplaats bevindt, moet je ze verder laten oversteken, en desnoods daarvoor stoppen :!:


Bovenstaande regeling is ondergeschikt aan een regeling met voorrangsborden, of verkeerslichten die op dezelfde plaats gelden.

Er kan enkel aan de (brom)fietsoversteekplaats ook een kleine Afbeelding staan, en dan moeten de (brom)fietsers zelf volledig voorrang verlenen aan het verkeer oop de weg die ze willen oversteken.

door Pieter830 » 18 jul 2009, 02:00

Merci :D

Ik heb ondertussen ook de site van de rijprof wat bekeken en de nodige info gevonden

Eigenlijk eerst altijd zoeken en dan pas vragen, maarja de ongeduldige jeugt toch :roll:

Alleen als er een schuine oversteekplaats is voor fietsers, waarbij dus de fietspad stopt en de fietser over moet steken, dan moet je ze voorang verlenen als ik het goed begrijp.

Re: Vraagje voorang verlenen

door Inazuma » 18 jul 2009, 01:09

Pieter830 schreef:Ik weet dat je voorang moet verlenen aan voetgangers die oversteken op een zebrapad (met meestal zo'n blauw bord). Maar moet je ook fietsers voorang geven als die willen oversteken? (met dit verkeersbord: F50 ) Hebben fietsers dus ook voorang of is dit gewoon bij voetgangers?
Fietsers hebben geen voorrang aan een oversteekplaats voor voetgangers.
Integendeel, door de rijbaan over te steken voert de fietser een maneuver uit, en moet hij nadrukkelijk zelf voorrang te verlenen aan alle andere weggebruikers.



De situatie wordt echter anders indien je afslaat, en de fietser de weg die jij verlaat verder volgt.
Dan moet de afslaande bestuurder voorrang verlenen :!:

Vraagje voorang verlenen

door Pieter830 » 18 jul 2009, 00:38

Hallo,

Ik weet dat je voorang moet verlenen aan voetgangers die oversteken op een zebrapad (met meestal zo'n blauw bord). Maar moet je ook fietsers voorang geven als die willen oversteken? (met dit verkeersbord: F50 ) Hebben fietsers dus ook voorang of is dit gewoon bij voetgangers?

Omhoog