Zone 30

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Zone 30

door Benny Stinkens » 07 jun 2009, 12:23

Met andere woorden er zijn een pak zones 30 waar je midden in de grote vakantie en midden in de nacht toch 30 km/u moet blijven rijden.

Schiet niet op ons maar op de wetgever die daar voor gezorgd heeft. :wink:

door GRO » 07 jun 2009, 11:40

Afbeelding Vast bord: ALTIJD max. 30 km/uur.

Afbeelding Variabel bord: ALLEEN als het bord oplicht.

door Stefan Peeters » 07 jun 2009, 10:18

Aan een school wordt er soms gewerkt met oplichtende borden die de zone 30 aanduiden. Wanneer de borden niet oplichten is de zone 30 niet van toepassing.
Daar mag je dan de snelheid aanhouden die je voordien reeds mocht rijden. In de regel is dat 50 km/u.

Bij gewone verkeersborden die een zone 30 aanduiden, is de maximum toegelaten snelheid altijd 30 km/u. Of het in de buurt van een school is of niet speelt geen rol.

Bij wegenwerken wordt de snelheid soms ook beperkt tot 30 km/u door een bord c43.
Je mag daar dan niet sneller dan 30 km/u rijden, ook wanneer er niet gewerkt wordt.

Vraag aan die "verschillende mensen" eens of ze hun uitspraken ook kunnen staven met een wettekst?

Zone 30

door Eva3 » 07 jun 2009, 09:51

Als je in een zone 30 terecht komt, mag je dan echt ook altijd maar 30km/u rijden? Kheb al verschillende mensen horen zeggen dat je bvb. in een zone 30 aan een school geen 30 hoeft te rijden als je er niet tijdens de schooluren komt.

Ook bvb als er een '30-bord' staat bij wegenwerken maar er wordt op dat moment niet gewerkt.

Klopt dit?

Omhoog