door Stefan Peeters » 02 feb 2009, 21:07
Rafael schreef:BuBbA schreef:En erbij vermelden dat agressief rijgedrag, zoals met je lichten flitsen of toeteren, zeker en vast NIET toegelaten is.
Volgens de wegcode is het wel toegelaten. Of het sociaal overkomt, is een ander verhaal.
Met je lichten flitsen of toeteren is enkel toegelaten om een waarschuwing te geven bij gevaarlijke situaties.
33.2. Geluidssignalen moeten zo kort mogelijk zijn. Zij zijn enkel toegelaten om een noodzakelijke waarschuwing te geven ten einde een ongeval te voorkomen en, buiten de bebouwde kommen, wanneer men een bestuurder die men wil inhalen moet waarschuwen.
33.3. Tussen het vallen van de avond en het aanbreken van de dag, behalve bij dreigend gevaar, moeten de geluidssignalen vervangen worden door het kortstondig en afwisselend aansteken van de grootlichten en de dimlichten.
Op een autosnelweg iemand rechts inhalen is inderdaad een gevaarlijke situatie, maar het is ook verboden.
Aangezien je dus geen gevaarlijke situatie mag creëren, mag je ook niet toeteren...
[quote="Rafael"][quote="BuBbA"]En erbij vermelden dat agressief rijgedrag, zoals met je lichten flitsen of toeteren, zeker en vast NIET toegelaten is.[/quote]
Volgens de wegcode is het wel toegelaten. Of het sociaal overkomt, is een ander verhaal.[/quote]
Met je lichten flitsen of toeteren is enkel toegelaten om een waarschuwing te geven bij gevaarlijke situaties.
[color=blue]33.2. Geluidssignalen moeten zo kort mogelijk zijn. Zij zijn enkel toegelaten om een noodzakelijke waarschuwing te geven ten einde een ongeval te voorkomen en, buiten de bebouwde kommen, wanneer men een bestuurder die men wil inhalen moet waarschuwen.
33.3. Tussen het vallen van de avond en het aanbreken van de dag, behalve bij dreigend gevaar, moeten de geluidssignalen vervangen worden door het kortstondig en afwisselend aansteken van de grootlichten en de dimlichten. [/color]
Op een autosnelweg iemand rechts inhalen is inderdaad een gevaarlijke situatie, maar het is ook verboden.
Aangezien je dus geen gevaarlijke situatie mag creëren, mag je ook niet toeteren...