Praktijk examen auto

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Praktijk examen auto

door Inazuma » 18 jan 2009, 13:03

Anonymous schreef: Ik ben vooral eens benieuwd wat men over droogsturen denkt in de examencentra. Kennelijk wordt het in Haasrode wel gedoogd.
Kan zijn dat een examinator het niet altijd in de gaten heeft, of er minder aan tilt.

Droogsturen is en blijft een slechte rijtechniek, die bij de verplichte maneuvers tijdens het rijexamen ook nog eens volstrekt overbodig is gezien de ruimte die je daar krijgt om deze maneuvers uit te voeren.


Maar met de sterke stuurbekachtiging tegenwoordig schijnen velen er niet meer van te overtuigen te zijn dat je zeer zware krachten op je stuurinrichting overzet bij het droogsturen.

In de tijd van onbekrachtigde sturen voelde je dat als vanzelf, en liet je het wel zo tenzij het echt niet anders kon.


Uiteindelijk wreekt het droogsturen zich wel op de ganse stuurinrichting.

door Gast » 17 jan 2009, 22:53

Rafael schreef:Als je je auto vroegtijdig bij een garagist wil achterlaten, moet je vooral onze raad in de wind slaan, en die van je instructeur opvolgen ;) Droogsturen zal je stuurinrichting beschadigen, en een rode kaart opleveren op de keuring.
Ik ben vooral eens benieuwd wat men over droogsturen denkt in de examencentra. Kennelijk wordt het in Haasrode wel gedoogd.

door GRO » 17 jan 2009, 22:15

Effe een rechtzetting van mij.

Tijdens het uitvoeren van de manoeuvres mag de spiegel niet meer bijgesteld worden.

Tijdens het uitvoeren van de manoeuvres het droogsturen zoveel mogelijk voorkomen. Altijd een beetje rijden terwijl je stuurt.

door Rafael » 17 jan 2009, 21:52

Als je je auto vroegtijdig bij een garagist wil achterlaten, moet je vooral onze raad in de wind slaan, en die van je instructeur opvolgen ;) Droogsturen zal je stuurinrichting beschadigen, en een rode kaart opleveren op de keuring.

door Gast » 17 jan 2009, 20:33

Anonymous schreef:Mag je tijdens het keren draaien aan je stuur als je stilstaat ?
Ik heb die vraag vlak voor mijn eerste praktische examen ook gesteld aan mijn instructeur. En die heeft daar positief op geantwoord.

Ik heb zijn raad tijdens mijn examen dan ook opgevolgd (behalve bij de eerste beweging, aangezien ik geen voorrang hoefde te verlenen) en heb daar geen opmerking over gekregen.

door ketje » 17 jan 2009, 17:42

@ Eugeen,

:?: :?: :?:
't Wordt moeilijk om dan te keren of te parkeren :wink:

door GRO » 17 jan 2009, 15:29

Beste 'gast',

Er is door verschillende mensen hard gewerkt om alles overzichtelijk uit te leggen in het praktijkboek, zodat we hier niet steeds opnieuw dezelfde vragen moeten beantwoorden.
Waarom nemen jullie dat toch niet door?


NEEN, tijdens het uitvoeren van de manoeuvres mag je niet draaien aan het stuur.

PRAKTIJKBOEK

door Wouter » 17 jan 2009, 13:07

nooit droogsturen...

er zijn momenten waarop dit natuurlijk echt niet anders kan, zoals in een zeer smalle straat keren, maar de straten waarin ze je tijdens het examen laten keren zijn meer als breed genoeg.

Niet aan je stuur draaien als je stilstaat dus.

door Gast » 17 jan 2009, 13:01

Mag je tijdens het keren draaien aan je stuur als je stilstaat ?

Bij het S parkeren mag het niet. Maar mag het bij het keren ?

door Benny Stinkens » 16 jan 2009, 20:07

Je mag je arm leggen rond de passagierzetel leggen tijdens het parkeren.

Bij het gewone rijden 2 handjes aan het stuur. (maar dat wist je al :wink: )

Parkeren wordt rechts alleen gedaan.

Veel succes.

door Wouter » 16 jan 2009, 19:05

ik dacht dat links parkeren uitgesloten is, aangezien er enkel in tweerichtingsstraten geparkeerd moet worden...

door Thomas07 » 16 jan 2009, 18:28

Ah ! Hartelijk bedankt voor de antwoorden !
Als ik het goed begrijp mag ik bij het S parkeren. Mijn ene arm rond de passagier zetel leggen en dan zo met 1 hand sturen om te parkeren ?

Moet je zowiezo langs de rechter kant parkeren of kan het ook langs de linker kant zijn ?

door Inazuma » 16 jan 2009, 16:24

Thomas07 schreef:Oké dat is wat ik bedoelde !
Voor je vertrekt moet je zeggen waarop je allemaal let als je je stoel goed zet en spiegels en dergelijke..
Stoel / spiegels verzetten en weer goedzetten is dan weer iets dat je moet kunnen doen, niet uitleggen.
't Is uiteindelijk een praktisch examen ;)


Je banden oppompen, of olie bijvullen, moet je dan weer niet doen, maar uitleggen / aanwijzen.

door Rafael » 16 jan 2009, 12:02

Als ze niet naar onder gericht moeten staan, wat heb je dan nog over? De sterren hoef je ook niet te bekijken hé ;) hier vind je alle info die je zoekt...

door Wouter » 16 jan 2009, 12:01

spiegels dienen niet in de eerste plaats om te parkeren...

hoe je je spiegels best afsteld:

1/3 lucht
2/3 grond
en inderdaad slechts een klein stukje van de achterkant van je auto zien

Omhoog