voorsorteringsvakken/busbaan

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: voorsorteringsvakken/busbaan

door jipo » 19 dec 2008, 11:35

Ok das duidelijk het mag dus.
Bedankt!
Zal hier nog vragen stellen :D

door Inazuma » 18 dec 2008, 23:37

jipo schreef: Het is in Nederland gebeurd. Is er dan verschil met Belgisch?
Ja, de Nederlandse busstroken komen meer overeen met onze bijzonder overrijdbare bedingen dan met onze voorbehouden rijstroken.
Iemand reed zoals op de foto maar kreeg een boete omdat de politie dacht dat men op de busbaan reed.
Die is misschien vroeger naar rechts gegaan dan hier aangegeven :?:

Of misschien is dat wat opgeschreven is, en dan zal men het tegendeel moeten bewijzen.

De busstrook stopt waar de markering stopt, want die markering is immers wat dat deel van de rijbaan speciaal maakt.

door BuBbA » 18 dec 2008, 23:25

jipo schreef:Op het kruispunt kun je toch niet naar rechts? Dit zou spookrijden zijn.
Het is in Nederland gebeurd. Is er dan verschil met Belgisch?
Iemand reed zoals op de foto maar kreeg een boete omdat de politie dacht dat men op de busbaan reed.
De situatie volgens de foto in de openingspost mag perfect.

Op het moment dat je van rijvak wisselt is de busstrook reeds afgelopen.

door jipo » 18 dec 2008, 22:09

Op het kruispunt kun je toch niet naar rechts? Dit zou spookrijden zijn.
Het is in Nederland gebeurd. Is er dan verschil met Belgisch?
Iemand reed zoals op de foto maar kreeg een boete omdat de politie dacht dat men op de busbaan reed.

door Stefan Peeters » 18 dec 2008, 22:05

Je mag enkel de busstrook gebruiken om van richting te veranderen. Aangezien je op dit kruispunt rechtdoor rijdt, mag je niet op de busstrook.

Ik herhaal wel: dit is de Belgische regeling. Is er een bepaalde reden waarom je deze foto uit Nederland gehaald hebt?

door jipo » 18 dec 2008, 21:50

Op het kruispunt verander ik van rijstrook en ga dus naar rechts.
Mag je voor het kruispunt op de busbaan staan? Je kan het eerste kruispunt toch niet rechtsaf, wel het volgende kruispunt.

door Stefan Peeters » 18 dec 2008, 21:38

Ik heb de situatie even dichterbij bekeken en heb de indruk dat je vanop de middenste rijstrook (waar je rechtdoor moet rijden), op het kruispunt opschuift naar de rechter rijstrook, met de bedoeling om aan het volgende kruispunt rechtsaf te rijden.

Klopt dit?

In dat geval, en volgens de Belgische wegcode, is dat geen probleem. Je komt in dat geval immers zelf niet eens op de busstrook.

voorsorteringsvakken/busbaan

door jipo » 18 dec 2008, 21:21

Hallo Ik ben nieuw hier en heb een specifieke vraag over dit onderwerp.

Mag het manoeuvre uitgevoerd op deze foto?
Afbeelding

[mod: verplaatst en foto toegevoegd]

Omhoog