links inhalen van een 2-wielig bromfiets

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: links inhalen van een 2-wielig bromfiets

inhalen

door france » 17 nov 2008, 20:58

Alles wat ik hoor klinkt positief.

Eugeen met de nieuwsbrief aan rijscholen en artikel in Le Vif.

Xantingo die er de nadruk op legt dat men best eens rond de tafel zou gaan zitten met mensen die dagelijks en met kennis van zaken met het verkeer bezig zijn, het liefst in het bezit van alle of toch zoveel mogelijk rijbewijzen.

Want de bromfietser verstaat in de meeste gevallen de problemen van een CE niet en anderom. Het zouden best mensen zijn die op verschillende manieren en met verschillende categorien van voertuigen aan het verkeer deelnemen.

Maar meestal krijgen zij de kans niet op mee aan tafel te zitten gezien het feit dat deze personen meestal niet in het bezit zijn van het vereiste diploma. De richting die men, om toegelaten te worden tot de gesprekken, heeft gevolgd maakt eigenlijk niet uit, wel het niveau.
Dit niveau heeft niets te zien met de praktijkkennis die nodig is om alles te vereenvoudigen en te verduidelijken.

Het zou niet slecht zijn als een praatgroep zou opgericht worden met vrijwilligers, instructeurs eventueel examinatoren zodat men voor elk gesteld probleem tot een consensus zou kunnen komen. Deze info zou dan moeten kunnen voorgelegd worden en besproken met de werkgroep die de wegcode herschrijft .

Maar ja dit zou teveel van het goede zijn

door bibi585 » 17 nov 2008, 18:02

sting schreef: Of de staat van het wegdek echt zo veel ongevallen veroorzaakt durf ik te betwijfelen.


Ik niet.
sting schreef:Dit komt niet naar voor in de statistieken van de ongevalsoorzaken.
En dit is net het probleem.
Bij het aankruisen van de oorzaak staat dit inderdaad niet erbij en wordt snelheid, onoplettendheid,... gemakshalve dan maar aangeduid wat dan weer een vertekend beeld heeft van de realiteit.

door sting » 17 nov 2008, 17:36

eugeen schreef:Het is juist omdat de wegcode het anders interpreteert dat lange discussies en misverstanden kunnen ontstaan.
Niet echt.

De Nederlandse betekenis van inhalen is identiek als deze in de wegcode.
Je gaat ook niet zeggen dat een hardloper een verspringer aan het inhalen is. Ook in de sport gaat het over inhalen op hetzelfde deel van het stadion.

De regels rond het inhalen volgens diezelfde definitie staan er dan ook in.

Maar omdat er bepaalde situaties zijn in het dagelijkse verkeer waar het niet werkbaar zou zijn om die regels te handhaven, stelt de wegcode daar dat dit niet als 'inhalen' beschouwd wordt voor de toepassing van de eerder vernoemde regels.
Het blijft nog steeds inhalen volgens de Nederlandse betekenis, maar de regels daaromtrent gelden in die gevallen niet.

Een ervan is bv het rijden in file.

Inhalen moet links gebeuren.
Wanneer de rechter file echter sneller gaat dan het verkeer op vb de middenstrook zou de rechter file moeten wachten tot de middenstrook weer rijdt die op zijn beurt moet wachten op de linker strook en dat is niet efficiënt.

Op dat moment zegt de wegcode dat dit inhalen niet als inhalen moet worden beschouwd voor de toepassing van de eerder gestelde regels, in dit geval het links inhalen.

Eigenlijk is dat ook evident, want je gaat in de supermarkt ook niemand van 'voorsteken' beschuldigen die in een andere rij staat omdat die rij toevallig sneller gaat, en toch heeft die je ingehaald.


Zolang al die (minder evidente) zaken goed zijn beschreven heb je imho geen extra definitie nodig.

Let op, ik ben niet per se tegen een definitie, maar ik vind ze niet noodzakelijk voor de rechtszekerheid of duidelijkheid.

door GRO » 17 nov 2008, 17:09

Ik meen toch dat Inazuma een punt heeft dat het begrip 'inhalen', zoals het in de wegcode moet geïnterpreteerd worden, best duidelijk in de wegcode wordt omschreven, juist omdat de wegcode er een afwijkende interpretatie aan geeft als van Daele.

Het is juist omdat de wegcode het anders interpreteert dat lange discussies en misverstanden kunnen ontstaan.

door Inazuma » 17 nov 2008, 16:33

sting schreef:You're fixing the wrong problem vrees ik.

Gezien je stelt dat onze wegcode, in tegenstelling tot die in andere landen, een definitie nodig heeft lijkt het me productiever dat we die noodzaak wegwerken in de regelgeving.
Zo heb je twee vliegen in 1 klap.
Inhalen wordt eenvoudiger
En hoe denk je dat weg te werken in de regelgeving :?:


We hebben vooral een omschrijving nodig omdat we in Art 16.2 momenteel duidelijk niet de woordenboek-omschrijving van "inhalen" volgen.

De bijkomende bepaling dat inhalen op hetzelfde weggedeelte gebeurt, is een verduidelijking en het juridische vastleggen van wat velen nu al zo aanzien.


Met alsmaar meer BOBs en fietspaden wordt de kans groter dat er toch eens een afwijkend arrest komt.

Vind jij het bvb logisch dat een taxi op een BOB wel een bestuurder op de rijbaan mag inhalen die stopt bij het naderen van een oversteekplaats, maar zijn collega die op een andere rijstrook rijdt moet stoppen :?:


Je kan moeilijk zonder een bepaling wat inhalen is, en waar het geldt, want inhalen gebeurt overal (rijbaan / rijstrook / fietspad) en door alle voertuigbestuurders (auto's motoren fietsers ... ).
Je kan anderzijds het begrip inhalen niet opdoeken, want je zit nog met tweerichtingsrijbanen (1x1) waar de bepalingen inzake inhalen en de inhaalverboden eigenlijk het meest zinvol zijn.
Je kan ook niet telkens in elke regel het inhalen gaan beschrijven en bijschrijven .

en de evidente zaken (waarvan je zelf aanhaalt dat ze niet in de wegcode thuis horen) kunnen achterwege blijven.
De wegcode is een gedragscode voor de weg.

De "evidente" zaken die wat mij betreft niet in de wegcode thuishoren, zijn net allemaal zaken die niet gaan over het verkeersgedrag - daar zit een stuk plaatsingsvoorwaarden bij, een stuk inzake bevoegdheid van de agenten ... dat heeft niets van doen met hoe de weggebruikers zich dienen te gedragen .

Anders maken we onszelf alleen maar belachelijk bij de buren (die domme Belgen hebben een definitie van inhalen nodig).
Denk je :?:

Ik denk net dat als België dit aanpast zodat inhalen klaar en duidelijk enkel op eenzelfde weggedeelte gebeurt, er best mogelijk meer landen gaan volgen ... eens ze inzien dat ze daar altijd van uitgegaan zijn, maar het nergens echt bepaald hebben.
Omdat het een zinvolle aanpassing is die aansluit bij hoe we de wegcode praktisch zien, maar die er uiteindelijk niet in staat.

Misschien zouden ze dat best ook doen, want wij zijn niet het enige land waar onduidelijkheid bestaat over de betekenis van "inhalen".

Ook de Duitsers hebben er problemen mee en moeten terugvallen op rechtspraak voor definities van inhalen die meer aangepast zijn aan de omstandigheden dan een regel uit het StVO weergeven (*) - een veeg teken dat er op wijst dat een duidelijkere bepaling van het begrip inhalen zich opdringt.

Volgens Duitse rechtspraak is ook het voorbijrijden van niet in beweging zijnde maar wachtende voertuigen inhalen, ook al staan die stil.
In België is dat dan weer geen inhalen (zie 16.1) maar wordt het een maneuver (Cassatie, April 2006 ... waarbij zelfs het HvC zich verslikt in de terminologie in haar arrest :!: )

Inhalen is in Duitse rechtspraak niet het "sneller rijden dan" in ons Art. 16.2, of op gelijke hoogte komen, maar het daadwerkelijk "voorbijsteken".



Het is bijvoorbeeld ook evident dat we rechts rijden, waarom moet dat dan nog in de wegcode staan ...
Het is niet omdat iets evident is, dat je het zomaar kan weglaten.







(*)

http://www.verkehrsportal.de/stvo/stvo_05.php

http://www.verkehrsportal.de/board/inde ... topic=3592

http://www.sicherestrassen.de/Urteile/i ... rteile.htm

Überholen


im Sinne § 5 StVO ist ein Vorbeifahren an einem anderen sich in derselben Richtung bewegenden oder verkehrsbedingt haltenden Fahrzeug. Ein Fahrzeug hält auch dann verkehrsbedingt, wenn der Fahrer aus Gefälligkeit einem anderen die Vorfahrt einräumt oder einen Fußgänger die Fahrbahn überqueren lässt (OLG Köln VM 99, 76). Der Überholvorgang beginnt mit dem Wechsel des Fahrstreifens und endet mit dem Wiedereinordnen vor dem überholten Fahrzeug. Die erforderlichen Sicherheitsabstände sind dabei immer einzuhalten. Auf mehrstreifigen Fahrbahnen wird überholt, wenn in einem Fahrstreifen an Fahrzeugen im anderen Fahrstreifen vorbeigefahren wird. Dann ist der Überholvorgang beendet, wenn der Fahrstreifen gefahrlos gewechselt werden kann. Selbst wer neben Fahrzeugen, welche vor einer Rot zeigenden Lichtzeichenanlage halten, im zweiten Fahrstreifen anhält und nach Umschalten der LZA schneller anfährt als der Andere und ihn dabei hinter sich lässt, der überholt.

Ordnungswidrig ist, wenn ein Fahrzeugführer an einem anderen Fahrzeug vorbeifährt. Das Nebeneinanderfahren ist somit kein Überholen im Sinne des § 5 StVO.

door sting » 17 nov 2008, 12:22

You're fixing the wrong problem vrees ik.

Gezien je stelt dat onze wegcode, in tegenstelling tot die in andere landen, een definitie nodig heeft lijkt het me productiever dat we die noodzaak wegwerken in de regelgeving.

Zo heb je twee vliegen in 1 klap.
Inhalen wordt eenvoudiger en de evidente zaken (waarvan je zelf aanhaalt dat ze niet in de wegcode thuis horen) kunnen achterwege blijven.

Anders maken we onszelf alleen maar belachelijk bij de buren (die domme Belgen hebben een definitie van inhalen nodig).

Waarbij ik met die 'domme Belgen' geenszins iemand op dit forum viseer voor alle duidelijkheid.

door Inazuma » 17 nov 2008, 09:50

sting schreef: Daarom ben ik meer te vinden voor een vereenvoudiging naar Nederlands model, waar uitgegaan wordt van de redelijkheid, dan naar nog een langere wegcode zoals Inazuma voorstelt.
Waar haal je in 's hemelsnaam vandaan dat ik een langere wegcode wil :?:

Wat boven in rood als 16.1 en 16.2 staat, is maar 2/3 van het aantal karakters en woorden als de huidige artikels ...


Er kan bovendien ruim genoeg - EN PROBLEEMLOOS :!: - in de wegcode geschrapt worden, om elders een betere omschrijving van wat bedoeld wordt toe te laten, terwijl het geheel toch nog verkleint ...

door sting » 17 nov 2008, 07:26

bibi585 schreef:Wat ik ook wilde naar voor brengen is de soms wel erg erbarmelijke staat van de plaats waar (als je het al wegdek kunt noemen), vooral dan de zware voertuigen, verplicht worden te rijden met de vele (on)nodige ongevallen tot gevolg.
Of de staat van het wegdek echt zo veel ongevallen veroorzaakt durf ik te betwijfelen. Dit komt niet naar voor in de statistieken van de ongevalsoorzaken.

Maar dat het wegdek hier niet zo goed is als in de ons omringende landen zal ook te maken hebben met keuzes van het beleid.

Nederland heeft veel betere wegen, maar daar is de opleiding en medische zorg dan weer minder goed geregeld.

Ook het feit dat we een transitland zijn heeft daar wel iets mee te maken

mods, mocht dit off-topic zijn, mag dit gerust weg hoor.

door bibi585 » 17 nov 2008, 04:19

Hehe, daar staat een foto bij van mij. :lol:

Wat ik ook wilde naar voor brengen is de soms wel erg erbarmelijke staat van de plaats waar (als je het al wegdek kunt noemen), vooral dan de zware voertuigen, verplicht worden te rijden met de vele (on)nodige ongevallen tot gevolg.
Iets wat ik totnogtoe in het buitenland zelden heb meegemaakt.
Wanneer dat dan al eens voorvalt door overmacht in het buitenland wordt daar meestal speciale aandacht aan besteed en doet men er alles aan om het tot het strikte minimum te beperken in tijd.
Hier in België ist van "laat maar vliegen" en wanneer er voldoende ongevallen, gewonden, doden, media aandacht geweest is zullen ze er eens over beginnen praten.
Wanneer er dan uiteindelijk (lees uitzonderlijk) iets aan gedaan wordt heeft het lijstje van "ongevallen, doden, media,... " zich reeds X-aantal keren herhaald.

door bibi585 » 17 nov 2008, 04:03

sting schreef:
xantingo schreef:Maar zit er daar ook iemand in die werkgroep die dagdagelijks IN het verkeer zit? En dan niet per fiets, maar ook met andere voertuigen? Een auto, een moto, een vrachtwagen, een bus? En niet enkel 's morgens en 's avonds, maar de ganse dag door?
Ik dacht van wel, maar ik vraag het even na.
xantingo schreef:Bovendien: die werkgroep zou al zo lang bezig zijn met het vernieuwen van de wegcode: hoe komt het dan dat niemand iemand kent die in die werkgroep aanwezig is?
Noem me maar 'Niemand' ;)
Laat ons hopen "mr niemand" :wink:

door sting » 16 nov 2008, 17:53

xantingo schreef:Maar zit er daar ook iemand in die werkgroep die dagdagelijks IN het verkeer zit? En dan niet per fiets, maar ook met andere voertuigen? Een auto, een moto, een vrachtwagen, een bus? En niet enkel 's morgens en 's avonds, maar de ganse dag door?
Ik dacht van wel, maar ik vraag het even na.
xantingo schreef:Bovendien: die werkgroep zou al zo lang bezig zijn met het vernieuwen van de wegcode: hoe komt het dan dat niemand iemand kent die in die werkgroep aanwezig is?
Noem me maar 'Niemand' ;)

door Stefan Peeters » 16 nov 2008, 17:46

sting schreef:De werkgroep bevat afgevaardigden van vele groepen die dagdagelijks met verkeer bezig zijn.
Het is geen ivoren-toren gebeuren, wees gerust.
De infrastructuurwerken die we de laatste jaren zien opduiken worden ook ontworpen door mensen die dagelijks met verkeer bezig zijn.
De wetteksten die de laatste jaren gewijzigd zijn werden ook opgesteld door mensen die dagelijks met verkeer bezig zijn.

Volgens mij rijden die mensen zelf allemaal met het openbaar vervoer, met de trein door de achtertuintjes.
Of ze hebben een wagen met chauffeur, zodat ze op de achterbank de krant kunnen lezen terwijl de chauffeur de problemen onderweg oplost.
Of ze hebben een blauw zwaailicht op hun dikke Audi, waardoor ze overal de wegcode kunnen negeren.

Maar zit er daar ook iemand in die werkgroep die dagdagelijks IN het verkeer zit? En dan niet per fiets, maar ook met andere voertuigen? Een auto, een moto, een vrachtwagen, een bus? En niet enkel 's morgens en 's avonds, maar de ganse dag door?

Met alle respect, maar werkgroepen zijn praatbarakken waar degene met de grootste mond gewoonlijk zijn gelijk haalt. En dat is niet noodzakelijk degene met het meeste verstand...

Bovendien: die werkgroep zou al zo lang bezig zijn met het vernieuwen van de wegcode: hoe komt het dan dat niemand iemand kent die in die werkgroep aanwezig is?
Terwijl er toch voldoende mensen zijn die professioneel met wegcode bezig zijn...

door sting » 16 nov 2008, 17:13

eugeen schreef:Dat hoeft ook niet. Maar vaak krijgen zij vragen van jongeren te beantwoorden, waaruit dan blijkt dat het antwoord op basis van de wegcode niet zo evident is.
http://www.goenglish.com/PreachingToTheChoir.asp ;)

door GRO » 16 nov 2008, 16:46

Hier zijn alvast enkele van de vele suggesties.

NIEUWSBRIEF VOOR RIJSCHOLEN
Of we als webmasters van verkeerssites iets in de pap gaan te brokken hebben lijkt me wat te ambitieus
Dat hoeft ook niet. Maar vaak krijgen zij vragen van jongeren te beantwoorden, waaruit dan blijkt dat het antwoord op basis van de wegcode niet zo evident is.

door sting » 16 nov 2008, 16:41

eugeen schreef:Ik hoop dat die werkgroep ook eens hun licht gaat opsteken bij mensen die dagelijks met verkeersopleiding bezig zijn: rijschoolinstructeurs, makers van handboeken, makers van websites, forummoderators van verkeerssites. Zo kunnen nog tal van zaken aan het licht komen. Anders bestaat het risico dat men nadien weer kan herbeginnen.
De werkgroep bevat afgevaardigden van vele groepen die dagdagelijks met verkeer bezig zijn.
Het is geen ivoren-toren gebeuren, wees gerust.

Of we als webmasters van verkeerssites iets in de pap gaan te brokken hebben lijkt me wat te ambitieus, maar mocht je opmerkingen hebben, stuur ze dan gerust door, dan zorg ik er wel voor dat ze bij de juiste persoon terecht komen.
De meeste dingen die ik hier lees hadden we op wegcode ook al aangekaart en zullen al gekend zijn in de werkgroep.

Omhoog