voorrang verlenen of niet?

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: voorrang verlenen of niet?

door Benny Stinkens » 11 nov 2008, 21:49

We mogen wel niet uit het ook verliezen dat als ook als het fietspad niet doorloopt en beide bestuurders van de zelfde kant komen de auto toch voorrang moet verlenen aan de fietser als de auto bv: rechtsaf slaat en de fietser rechtdoor rijdt. (op voorwaarde dat er geen omgekeerde driehoek met haaietandjes voor de fietser staat)

Net hetzelfde als een voetganger rechtdoor gaat en de auto rechtsaf slaat heb je geen zebrapad nodig terwijl de voetganger toch voorrang heeft.

door bibi585 » 11 nov 2008, 03:11

Veel (brom)fietsers zijn er nochtans rotsvast van overtuigd dat ze hier wel voorang hebben ondanks de duidelijke markeringen dat ze dat niet hebben. :cry:

door Mufasa » 10 nov 2008, 23:00

Ah stom van me! :roll:

Nu snap ik het allemaal :wink: thx!

door de rijprof » 10 nov 2008, 22:51

Maak goed het onderscheid tussen een fietspad dat over de rijbaan doorloopt en een oversteekplaats voor fietsers.
De voorrang is verschillend!

door Mufasa » 10 nov 2008, 22:32

Ik twijfel omdat ik dit las in de wegcode:

19.4. De bestuurder die van richting verandert moet voorrang verlenen aan de bestuurders en aan de voetgangers die de andere delen van dezelfde openbare weg volgen.

En hoe zit het dan als je ergens wilt afslaan en er is een oversteekplaats voor fietsers vlakbij het straatje waar je in wilt? Of zoek ik het nu allemaal veel te ver en moet ik gewoon simpelweg denken: geen voorrang aan fietsers die een fietsoversteekplaats naderen.

door sting » 10 nov 2008, 17:16

Aanvullend op de post van Eugeen nog het volgende:
Artikel 40ter: Gedrag tegenover de fietsers en bestuurders van tweewielige bromfietsen

De bestuurder van een auto of van een motorfiets mag een fietser of bestuurder van een tweewielige bromfiets die zich op de openbare weg bevindt onder de in dit reglement voorziene voorwaarden niet in gevaar brengen.

Hij mag een oversteekplaats voor fietsers en bestuurders van tweewielige bromfietsen slechts met matige snelheid naderen teneinde de weggebruikers die er zich op bevinden, niet in gevaar te brengen en ze niet te hinderen wanneer zij het oversteken van de rijbaan met normale snelheid beƫindigen. Zo nodig moet hij stoppen om ze te laten doorrijden.

Hij mag een oversteekplaats voor fietsers en bestuurders van tweewielige bromfietsen niet oprijden wanneer het verkeer zodanig belemmerd is dat hij waarschijnlijk op die oversteekplaats zou moeten stoppen.

door GRO » 09 nov 2008, 22:56

Afbeelding

Fietsers die op een oversteekplaats willen rijden, moeten voorrang verlenen.

voorrang verlenen of niet?

door Mufasa » 09 nov 2008, 22:49

Een fietser die op een fietspad binnen de rotonde rijdt moet je voorrang verlenen, dat weet ik. Maar hoe zit het eigenlijk met een oversteekplaats voor fietsers net buiten de rotonde? Moet je hen dan voorrang verlenen? Aangezien je afslaat denk ik dat de fietsers voorrang hebben, maar anders moet je normaal geen voorrang verlenen aan fietsers die een oversteekplaats naderen. Ik twijfel hier echt. Nog dank voor uw antwoord.

mvg

Omhoog