Elkaar kruisen op smalle baan.

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Elkaar kruisen op smalle baan.

door Gast » 09 mei 2008, 21:24

Benny Stinkens schreef:Zou het ook kunnen dat het hier ging over een fietssuggestiestrook i.p.v. een
fietspad :?: (een fietssuggestiestrook is wel een deel van de rijbaan) je mag (moet) er zelfs over rijden.
Het ging in geen geval om een fietssuggestiestrook.

door Joe » 09 mei 2008, 21:23

Hier volgt de volledige uitslag:

Resultaat PE:

4. Kruisen en inhalen: slecht
4.1.1. zijdelingse afstand

5. Richtingsverandering: voorbehoud
5.3 uitwijken als vereist

10. Defensief rijden: voorbehoud
10.8 snelheid en verkeersinzicht

11. Manoeuvers: onvoldoende
11.2.2 keren in een straat/kenbaar maken
11.3.1 parkeren achter een vtg/zich vergewissen


Mijn rij-instructeur zei me dat volgende quotering van toepassing is:
- slecht = 5 strafpunten
- onvoldoende = 2 strafpunten
- voorbehoud = 1 strafpunt

De eerste twee fouten in de beoordeling van het examen hebben dus te maken met het hiervoor beschreven 'kruisen over het fietspad'.

Indien die twee eerste fouten niet worden aangerekend, heb ik dus in totaal drie strafpunten, waardoor ik officieel erdoor ben.

Wel nog een opmerking:
Mijn rij-instructeur is tijdens het examen tussengekomen gezien de tegenligger - in tegenstelling tot ikzelf - niet minderde in snelheid. Indien de tegenligger mij tegen die snelheid zou blijven naderen, had ik zelf wel de beslissing genomen om uit te wijken.

Ondertussen heb ik zelf de rijschool gecontacteerd en gevraagd of het inderdaad zo is dat men in geval van een smal wegprofiel het fietspad mag gelijkstellen aan een gelijkgrondse berm. Hieribij had ik opgemerkt dat deze bepaling niet in de wegcode staat opgenomen. De rijschoolgaf toe dat dit niet in de wegcode stond, maar wist me mee te delen dat het hier om een bijzondere juridische bepaling gaat... Dit laatste vind ik persoonlijk toch wat vreemd...


Ik hoop dat dit een relatief volledig beeld schetst, en dat ik nu meer duidelijkheid kan krijgen.

Alvast bedankt.

door Benny Stinkens » 09 mei 2008, 17:54

Zou het ook kunnen dat het hier ging over een fietssuggestiestrook i.p.v. een
fietspad :?: (een fietssuggestiestrook is wel een deel van de rijbaan) je mag (moet) er zelfs over rijden.

door Inazuma » 09 mei 2008, 15:43

Joe schreef:Ik ben vandaag om deze reden gezakt op mijn praktisch examen.
Ik had me bewust niet op het fietspad begeven om een ander voertuig te kruisen op een smalle weg waar dit anders heel moeilijk was.
Als dat de enige reden is, of de doorslaggevende reden, dan ging ik een goede babbel met de hoofdexaminator doen.

Men moet geen kandidaat-bestuurders tijdens hun examen over wegen sturen waar ze in een dergelijke catch-22 situaties terecht komen.

De examinator wist mij na afloop van het examen te zeggen dat in geval de rijweg te smal is, het fietspad gelijkgesteld mag worden aan een gelijkgrondse berm.

In de wegcode vind ik hier echter niets van terug...
Dat zal niet zijn, het staat er immers nergens in.
Met die instelling zou je dan ook vrolijk doorgassend over een fietspad mogen inhalen ...


Hoe is het uiteindelijk "opgelost" geraakt :?:

door GRO » 09 mei 2008, 11:45

Ik ben vandaag om deze reden gezakt op mijn praktisch examen.
Ik had me bewust niet op het fietspad begeven om een ander voertuig te kruisen op een smalle weg waar dit anders heel moeilijk was.

De examinator wist mij na afloop van het examen te zeggen dat in geval de rijweg te smal is, het fietspad gelijkgesteld mag worden aan een gelijkgrondse berm.
Is dat de reden waarom jij onvoldoende hebt?
Dan mag je mij altijd de naam van het examencentrum doorgegeven.

Maar ik vermoed dat er onderaan je papier dan wel meer zaken zullen staan.

door Stefan Peeters » 09 mei 2008, 06:14

Joe schreef:De examinator wist mij na afloop van het examen te zeggen dat in geval de rijweg te smal is, het fietspad gelijkgesteld mag worden aan een gelijkgrondse berm.
Waarom heeft hij je dan uitgesteld?

door Jozef » 08 mei 2008, 22:03

Beste Joe,

Het is inderdaad niet omdat een rijbaan (te) smal is, dat een fietspad mag beschouwd worden als een gelijkgrondse berm.

Zo mag je bijvoorbeeld ook niet over een fietspad rijden om een voorligger voorbij te rijden die staat te wachten om linksaf te slaan.

Zou je hier eens exact (letterlijk) de volledige beoordeling van je praktijkexamen willen overtypen?

door Joe » 08 mei 2008, 21:28

Ik ben vandaag om deze reden gezakt op mijn praktisch examen.
Ik had me bewust niet op het fietspad begeven om een ander voertuig te kruisen op een smalle weg waar dit anders heel moeilijk was.

De examinator wist mij na afloop van het examen te zeggen dat in geval de rijweg te smal is, het fietspad gelijkgesteld mag worden aan een gelijkgrondse berm.

In de wegcode vind ik hier echter niets van terug...

Kan iemand mij aub hier duidelijkheid over verschaffen?

Alvast bedankt.

Groeten,

J.

Re: Elkaar kruisen op smalle baan.

door Inazuma » 19 apr 2007, 23:05

Frans schreef: Maar stel dat de weg te smal is om elkaar te kunnen kruisen en er langs beide kanten een fietspad ligt, hoe moet je elkaar dan kruisen?
In principe niet, je mag immers niet over een fietspad rijden.
Eén van de bestuurders moet dan eigenlijk achteruit tot waar de rijbaan breed genoeg is om te kruisen... maar we weten allemaal dat dit niet gebeurt ;)

door Frans » 06 apr 2007, 12:58

Oké,

bedankt voor het antwoord.

Re: Elkaar kruisen op smalle baan.

door Jozef » 05 apr 2007, 16:47

Frans schreef:Maar stel dat de weg te smal is om elkaar te kunnen kruisen en er langs beide kanten een fietspad ligt, hoe moet je elkaar dan kruisen?
In principe worden dergelijke wegen niet opengesteld voor het verkeer in beide richtingen.

Anders zijn er op geregelde afstanden plaatsen waar de weg wat breder is, en waar je kunt wachten tot een tegenligger jou voorbij is.

Elkaar kruisen op smalle baan.

door Frans » 05 apr 2007, 15:35

Ik denk dat ik volgende theorie niet goed begrijp.
Wordt tijdens het examen gevraagd of een auto tijdens het inhalen of kruisen, over het fietspad mag
rijden, dan is het antwoord dus: NEEN (want hij mag niet op een fietspad rijden).
Maar stel dat de weg te smal is om elkaar te kunnen kruisen en er langs beide kanten een fietspad ligt, hoe moet je elkaar dan kruisen?

Dan nog een klein "moet je dit leren"vraagje:
Moeten je weten wat andere rijbewijstype (dus buiten B) juist inhouden, die gewichten weten, en snelheden?

Alvast bedankt.

Omhoog