Rijbewijs C

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Rijbewijs C

door Stefan Peeters » 20 feb 2008, 19:40

bibi585 schreef: @xantingo
Wordt er in bepaalde gevallen naar een vervoersvergunning gevraagd?
Zit niet bij de documenten van een huurwagen.
Bij mijn weten niet, ik zou ook niet weten waarom.
Je komt geen transport uitvoeren, maar een examen.
Een lesvoertuig heeft geen vervoervergunning. De lading die aan boord is wordt aanzien als ballast, en is niet bedoeld om getransporteerd te worden.

door bibi585 » 19 feb 2008, 22:58

xantingo schreef:Opgelet:

* Om toegelaten te worden tot het praktijkexamen moet het voertuig TECHNISCH en ADMINISTRATIEF in orde zijn.
@xantingo

Wordt er in bepaalde gevallen naar een vervoersvergunning gevraagd?
Zit niet bij de documenten van een huurwagen.

door Stefan Peeters » 19 feb 2008, 19:32

Yorick schreef:Welke lengte moet de huurvrachtwagen hebben en moet deze geladen zijn voor een rit op de openbare weg (want ben enkel geslaagd voor de manoeuvres)
Dit zegt de website van goca (klik op rijbewijs - categorie C en C1 - praktijkexamen - inhoud) :

Specifieke voorwaarden - Voertuigen voor de eerste maal ingeschreven vóór 05/09/2005.

* Voor het rijbewijs categorie C1 moet de MAXIMUM TOEGELATEN MASSA van het voertuig minstens 5.500 kg en maximum 7.500 kg bedragen en de lengte ten minste 5,5 m bedragen. Het voertuig moet een snelheid van ten minste 80 km/u bereiken op de horizontale weg.
* Voor het examen rijbewijs categorie C moet de MAXIMUM TOEGELATEN MASSA van het voertuig minstens 12.000 kg en de lengte ten minste 9 m bedragen. Het voertuig moet een snelheid van ten minste 80 km/u bereiken op de horizontale weg
* Het examenvoertuig categorie C1 en C moet beschikken over een gesloten laadruimte met afmetingen in de hoogte en in de breedte, die respectievelijk minstens gelijk of groter zijn dan de hoogte en de breedte van de bestuurderscabine (achteruitkijkspiegels niet inbegrepen) en dit over de volledige lengte van het laadvlak. De werkelijke breedte van het voertuig mag 2,55 m (2,60 m voor koelwagens) niet overschrijden. Het voertuig moet een lading hebben waarvan het gewicht ten minste gelijk is aan de helft van het nuttig laadvermogen.

Specifieke voorwaarden - Voertuigen voor de eerste maal ingeschreven na 04/09/2005

* De kandidaat voor het rijbewijs geldig voor de categorie C1 legt het praktijkexamen af met een voertuig behorend tot de subcategorie C1, waarvan de MAXIMUM TOEGELATEN MASSA ten minste 5.500 kg en de lengte ten minste 5,5 m bedraagt en dat op een horizontale weg een snelheid van ten minste 80 km/u bereikt.
De laadruimte moet bestaan uit een gesloten opbouw die ten minste even breed en hoog is als de bestuurderscabine en dit over de volledige lengte van het laadvlak.
Het voertuig moet uitgerust zijn met ABS en een tachograaf.
* De kandidaat voor het rijbewijs geldig voor de categorie C legt het praktijkexamen af met een voertuig behorend tot de categorie C, waarvan de MAXIMUM TOEGELATEN MASSA ten minste 12.000 kg, de lengte ten minste 9 m en de breedte ten minste 2,40 m bedraagt en dat op een horizontale weg een snelheid van ten minste 80 km/u bereikt.
Het voertuig moet uitgerust zijn met ABS, met een versnellingsbak met ten minste acht voorwaartse versnellingen en met een tachograaf. De laadruimte moet bestaan uit een gesloten opbouw die ten minste even breed en hoog is als de bestuurderscabine en dit over de volledige lengte van het laadvlak. De feitelijke totale massa van het voertuig moet minimaal 10.000 kg bedragen.
* Het voertuig categorieën C en C1 moet een lading hebben met een gewicht dat minstens gelijk is aan de helft van het nuttig laadvermogen van het voertuig.


Algemene voorwaarden

* De lading mag niet bestaan uit ADR-producten noch uit levende dieren of uit producten die misselijkheid veroorzaken. De lading moet degelijk vastgemaakt zijn. De tankwagens en de compartimenten moeten geladen worden volgens de regels van de kunst. De tankwagens met een inhoud van meer dan 7.500 liter moeten voor ten minste 80% gevuld zijn.
* Het examenvoertuig categorie C en C1 moet uitgerust zijn met een L-kenteken.
* Het examenvoertuig moet uitgerust zijn met een tachograaf in goede staat van werking, zelfs al is het voertuig niet onderworpen aan deze verplichting. Het installatieplaatje van de tachograaf moet een goedkeuringsdatum dragen van een erkende firma van minder dan zes jaar oud.
Opgepast: op het keuringsbewijs hoeft niet noodzakelijk te staan dat de tachograaf gekeurd werd.
U moet kunnen aantonen waar het installatieplaatje zich op het voertuig bevindt en indien het voertuig uitgerust is met een analoge tachograaf dient u een lege schijf mee te hebben op het examen.
* Het examenvoertuig categorie C en C1 moet uitgerust zijn met rechtse buitenspiegels, (één voor de kandidaat en één voor de begeleider).
* Een voertuig uitgerust met een slaapcabine met daarin een zitplaats voor de examinator moet in het gedeelte van de slaapcabine voorzien zijn van zijruiten.
* Het examen mag niet afgenomen worden met een voertuig met handelaarsplaat, proefrittenplaat of transitplaat of met een ADR-voertuig. De transitplaten van Shape en NAVO zijn wel toegelaten. Buitenlandse nummerplaten zijn in sommige gevallen wel toegelaten. Indien u praktijkexamen wenst af te leggen met dergelijk voertuig, gelieve dan het examencentrum hiervan op de hoogte te brengen bij het maken van de afspraak voor het praktijkexamen.
* Parkeerhulpsystemen, camera's en prisma's bedoeld om de kandidaat te helpen bij de manoeuvres zijn toegelaten. De hulpsystemen moeten wezenlijk deel uitmaken van het voertuig.

Opgelet:

* Om toegelaten te worden tot het praktijkexamen moet het voertuig TECHNISCH en ADMINISTRATIEF in orde zijn.
* Het examenvoertuig moet de uitvoering van de manoeuvres toelaten volgens de opgelegde afmetingen.

door Yorick » 19 feb 2008, 19:00

Welke lengte moet de huurvrachtwagen hebben en moet deze geladen zijn voor een rit op de openbare weg (want ben enkel geslaagd voor de manoeuvres)

door Yorick » 18 feb 2008, 19:29

Ok, mijn manoeuvres had ik geen enkele fout, alles ging prima.. Behalve de voorrang..
Ik heb paar keer gestopt en auto's door gelaten omdat het krap werd en omdat het voorrang van rechts was :'(

Gezakt!!
Ik ben niet geslaagd ik heb keiveel schrik dat ik terug ga buizen omdat auto's mij niet doorlaten!
Ik wil nu een vrachtwagen gaan huren.. Mag ik dit en hoe zit het met de lading etc?
En hoe lang moet die vrachtwagen minstens hebben??

door Jozef » 18 feb 2008, 15:48

bibi585 schreef:P.S.: al doende leert men. :oops:
... soms helaas met schade en schande ...

Oefening baart kunst. Baren dus maar!

door bibi585 » 17 feb 2008, 23:32

O en nog iets, vergeet bij het indraaien van een straat de "uitzwaai" van de achterkant niet.
Dit is het gedeelte die zich achter de achterwielen bevind.
Dus wanneer je bvb. een smalle straat links moet indraaien, en dus heel kort moet overdraaien, niet te dicht rechts van de auto's, huisgevel,... komen of het zou kunnen dat je die een duw heeft met de achterkant van je truck zonder dat je er erg in hebt.

P.S.: al doende leert men. :oops:

Re: Rijbewijs C

door bibi585 » 17 feb 2008, 23:23

xantingo schreef:Let wel op dat je hierbij geen andere weggebruikers hindert, je doet een onregelmatig manoeuvre, en moet dus de andere weggebruikers voorrang verlenen.
Andere weggebruikers= alle weggebruikers, dus ook (brom)fietsers, voethangers enzomeer.
Normaal moeten diegenen die zich achter jou bevinden en zich in dezelfde richting van jou verplaatsen wachten tot je maneuvre gedaan is maar reken daar ZEKER NOOIT op want er zijn altijd pipo's die denken dat de weg voor hen alleen is. (zelfs rechts durven inhalen)

Re: Rijbewijs C

door Stefan Peeters » 17 feb 2008, 21:07

Yorick schreef:Ik heb morgen examen voor rijbewijs C, maar het is moeilijk om de bochten te pakken.
Soms lukt het wel, en soms niet.. Hangt af van de verkeerssituatie en de grootte van de straat. Ik neem aan dat de straten waar ik zal rijden heel krap worden voor de vrachtwagen.

Iemand tips aub?? :roll:

Ik heb per ongeluk in het verkeerde onderwerp gepost, srry heb stress
Zorg altijd dat je de ruimte die je ter beschikking hebt voldoende benut. Bij het nemen van een bocht, blijf je best op je eigen rijstrook tot je in de bocht komt, dan hou je in de gaten wanneer je achterste wielen van de vrachtwagen bijna de bocht ingaan en dan draai je je stuurwiel.

Op die manier vermijd je voor de bocht op de rijstrook van de tegenligger te gaan rijden; je kan als het ware eerst gaan kijken of er tegenliggers komen.

Tijdens het nemen van de bocht hou je de vrachtwagen goed in het oog in de spiegel aan de kant waar je de bocht neemt: je volgt op waar je voertuig naartoe gaat. Als je te vroeg ingestuurd hebt, zul je zien dat de achterwielen naar de berm toe gaan. Je kan dan nog corrigeren door terug even uit te sturen.

Na verloop van tijd weet je beter in te schatten wanneer je kan afdraaien. Bij een scherpe bocht is dat later dan bij een flauwe bocht.

Voor het inrijden van een straat moet je rekening houden met de weg waarop je rijdt en de weg waarin je wil gaan draaien.
Moet je van eender welke weg in een straat met een brede inrit, dan kan je rustig op je eigen rijstrook blijven, wanneer de achterwielen net voor de hoek zijn, draai je af.
Moet je in een zeer smalle straat, probeer je dan zo recht mogelijk voor die straat te krijgen. Moet je rechtsaf, ga dan zo ver mogelijk naar links alvorens de straat in te rijden. Linksaf is gemakkelijker, dan zit je al aan de goede kant.

Let wel op dat je hierbij geen andere weggebruikers hindert, je doet een onregelmatig manoeuvre, en moet dus de andere weggebruikers voorrang verlenen.

door der » 17 feb 2008, 18:50

ik weet wat het is ik moet woensdag gaan voor de 3 de keer ben ook al nerveus ben wel veranderd van rijschool ik ga nu dinsdag nog 4 uur gaan rijden ik heb problemen met laadkaai

Rijbewijs C

door Yorick » 17 feb 2008, 13:34

Ik heb morgen examen voor rijbewijs C, maar het is moeilijk om de bochten te pakken.
Soms lukt het wel, en soms niet.. Hangt af van de verkeerssituatie en de grootte van de straat. Ik neem aan dat de straten waar ik zal rijden heel krap worden voor de vrachtwagen.

Iemand tips aub?? :roll:

Ik heb per ongeluk in het verkeerde onderwerp gepost, srry heb stress

Omhoog