Ambulance

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Ambulance

door Inazuma » 02 jan 2008, 20:45

Niet stoppen en hopen dat er geen lastige getuigen zijn die weten dat het prioritaire voertuig hoort te stoppen ...

door wooter » 02 jan 2008, 07:30

... al was het maar omdat vele mensen het stoppen van een prioritair voertuig met dringende opdracht aanzien als "oh, ik kan er nog wel voor in".

door Jozef » 28 dec 2007, 01:55

AR 37.4. Wanneer het verkeer door verkeerslichten wordt geregeld mag het prioritaire voertuig dat het speciaal geluidstoestel gebruikt, het rood licht voorbijrijden na te hebben gestopt en op voorwaarde dat zulks geen gevaar voor de andere weggebruikers oplevert.
Een prioritair voertuig mag dus enkel een rood verkeerslicht voorbijrijden mits beide onderstaande voorwaarden vervuld zijn:
  • het speciaal geluidstoestel moet in werking zijn (de blauwe zwaailichten alleen volstaan niet), EN
  • het voertuig moet gestopt hebben (vertragen, hoe sterk ook, volstaat niet), en het voorbijrijden van het rode verkeerslicht mag geen gevaar voor andere weggebruikers opleveren.
Vanuit het aspect defensief rijgedrag (= het vermijden van ongevallen door fouten van andere weggebruikers te voorzien) moet je er in de praktijk echter rekening mee houden dat heel wat bestuurders van prioritaire voertuigen één of beide van deze verplichtingen niet nakomen.

door GRO » 28 dec 2007, 00:16

Heb je onze proefexamens gemaakt?
Dat vraagt men niet.

door Gast » 27 dec 2007, 23:05

Ben niet 100% zeker, maar:
  • als enkel het blauwzwaailicht aan is: je moet niets speciaals doen, dus de ambulance moet voor het rode micht st
oppen

als én blauw zwaailicht en het signaal aan is moet je opzij gaan en plaats maken, en ik veronderstel dat hij niet hoeft te stoppen voor het rood licht?
voor bevoegde personen moet wel gestopt worden maar normaalgezien zal die heel snel het prioritair voertuig doorlaten (zie in deze topic het bericht"belangrijke vraag")[/list]

Zie ook ook in de theorie:
Nuttig om weten:

Prioritaire voertuigen met uitsluitend zwaailichten aan:

Zoals hierboven uitgelegd mag je als bestuurder gewoon de rijbaan blijven volgen wanneer achter jou een prioritair voertuig rijdt met uitsluitend zwaailichten aan.
Toch is er een verschil tussen een prioritair voertuig zonder zwaailichten of met zwaailichten.

Zijn de zwaailichten van een prioritair voertuig (politie, ambulance, brandweer) in werking, dan is dit een teken dat het voertuig op weg is naar een opdracht, maar waarbij het niet nodig is dat andere bestuurders onmiddellijk doorgang verlenen.
Voorbeeld: een ambulance vervoert iemand met een beenbreuk naar een hospitaal.

Maar soms kan het wel zijn dat de opdracht hoogdringend is, maar dat om bepaalde redenen het geluidssignaal niet kan gebruikt worden.
Voorbeeld: politie rukt uit om dieven op heterdaad te betrappen. Het alarmsignaal zou hen kunnen aansporen tijdig de benen te nemen.

Helaas heeft de wetgever hiermee onvoldoende rekening gehouden. Vandaar onderstaand advies:
- Je mag gewoon verder rijden, doch blijf zeer alert, hou het prioritair voertuig nauwgezet in het oog en maak zelf geen plotse bewegingen.

- Gebruikt de bestuurder van het prioritair voertuig geen speciaal alarmsignaal, maar wel het flikkeren met de grootlichten, maak dan de rijbaan vrij en verleen onmiddellijk doorgang (ook al staat dit niet in de wegcode).

- Hou er rekening mee dat deze bestuurder niet alleen rijdt, maar tegelijkertijd met een opdracht bezig is en onverwachte rijbewegingen zou kunnen maken.
Voorbeeld: Politie is op zoek naar iemand. Plots zien ze de gezochte in een zijstraat lopen en draaien de zijstraat in zonder dus vooraf het knipperlicht gebruikt te hebben.

Succes morgen![/list]

Ambulance

door Carmie » 27 dec 2007, 21:49

Moet een ambulance ook stoppen voor een rood verkeerslicht? Kan je a.u.b. zo snel mogelijk antwoorden want ik vertrek morgenvroeg om 8u naar mijn theorie-examen.

Omhoog