Advies Gevraagd: Wat te Doen Bij Vervallen Theorie-examen en Voorlopig Rijbewijs?

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Advies Gevraagd: Wat te Doen Bij Vervallen Theorie-examen en Voorlopig Rijbewijs?

Re: Advies Gevraagd: Wat te Doen Bij Vervallen Theorie-examen en Voorlopig Rijbewijs?

door Inazuma » 09 jun 2024, 11:56

Je theorie EN je voorlopige rijbewijs M36 moeten nog geldig zijn om het te kunnen inruilen naar M18
oor theorie betekent dat minder dan 3 jaar geleden geslaagd zijn

Theorie kan je dus best gaan leren - er is weer wel wat veranderd - en opnieuw afleggen, dat geeft je nog wat speling mocht je niet slagen


Heb je ook het attest van de rijschool dat je bekwaam bent om alleen te rijden na je 20 uur ?

Re: Advies Gevraagd: Wat te Doen Bij Vervallen Theorie-examen en Voorlopig Rijbewijs?

door Frank de Busser » 09 jun 2024, 05:31

Je kan al theorie-examen gaan doen. Dan is die alvast met 3 jaar verlengd. Zolang je M36 nog geldig is, kan je het omwisselen naar M18. Misschien best niet wachten tot het laatste moment. Ik weet niet hoe snel gemeentes werken in de zomervakantie.

Advies Gevraagd: Wat te Doen Bij Vervallen Theorie-examen en Voorlopig Rijbewijs?

door Ems » 08 jun 2024, 21:28

Ik heb momenteel een voorlopig rijbewijs M36 dat vervalt op 30 augustus 2024. Mijn theorie-examen heb ik afgelegd op 13 juli 2021, wat betekent dat dit binnenkort vervalt. In april heb ik 20 uur rijlessen gevolgd en daarna mijn praktijkexamen afgelegd, maar ik ben helaas niet geslaagd.

Nu vraag ik me af wat ik het beste kan doen nu mijn theorie-examen binnenkort vervalt. Ik overweeg om vóór de vervaldatum van mijn theorie-examen een voorlopig rijbewijs M18 aan te vragen. Daarna zou ik mijn theorie-examen opnieuw kunnen afleggen als het vervallen is.

Mijn vragen zijn:

1. Kan ik mijn theorie-examen opnieuw afleggen voordat het vervalt?
2. Is het verstandig om nu een voorlopig rijbewijs M18 aan te vragen en vervolgens mijn theorie-examen opnieuw af te leggen nadat het vervalt?

Ik weet niet precies wat ik het beste kan doen in deze situatie. Kan iemand mij adviseren?


Alvast bedankt.

Omhoog