Maar zal sneller optreden met de slechtste banden vooraan ...
Juist daarom, omdat je de slip vooraan beter aanvoelt en je onmiddellijk gas kunt loslaten en bijsturen, want achteraan is het vaak onverwachts: ZWIEP en weg!
Bij regen zal je met de slechtste banden vooraan ook minder kunnen remmen
had ik ook geschreven. De nadelen wegen meestal niet op tegen de voordelen.
En kan je ook niet corrigeren met de betere banden àchteraan.
Maar de uitbraak achteraan is beperkter en vooraan beter controleerbaar.
Gas los, komt meestal goed.
Vergelijk het met een vliegtuig. Niet bepaald een goede vergelijking
Is bedoeld om uitbreken, tollen achteraan te illustreren.
Vliegtuig heeft geen echt steunvlak
Toch wel (in vlucht wel te verstaan) de horizontale vleugels. De 'verticale' staartvleugel dient om het zijdelings uitbreken (gieren) achteraan te compenseren. Mij lijkt dat geen slecht vergelijk. (Misschien heeft de verticale staartvleugel een specifieke naam?). Een vin, zoals een haai, maar dan achteraan? een staartvin of zoiets?
Even opgezocht en noemt blijkbaar: kielvlak of staartvlak.
Ik denk dat de essentie is dat leerlingen best onthouden dat je
de beste banden achteraan zet om plotse uitbraken achteraan zoveel mogelijk te voorkomen.
Inazuma, zie jij een andere 'waarom beste banden achteraan', laat het gerust weten. We leren graag bij

[quote]Maar zal sneller optreden met de slechtste banden vooraan ...[/quote] Juist daarom, omdat je de slip vooraan beter aanvoelt en je onmiddellijk gas kunt loslaten en bijsturen, want achteraan is het vaak onverwachts: ZWIEP en weg!
[quote]Bij regen zal je met de slechtste banden vooraan ook minder kunnen remmen[/quote]had ik ook geschreven. De nadelen wegen meestal niet op tegen de voordelen.
[quote]En kan je ook niet corrigeren met de betere banden àchteraan.[/quote]Maar de uitbraak achteraan is beperkter en vooraan beter controleerbaar.
Gas los, komt meestal goed.
[quote]Vergelijk het met een vliegtuig. Niet bepaald een goede vergelijking[/quote] Is bedoeld om uitbreken, tollen achteraan te illustreren.
[quote]Vliegtuig heeft geen echt steunvlak[/quote] Toch wel (in vlucht wel te verstaan) de horizontale vleugels. De 'verticale' staartvleugel dient om het zijdelings uitbreken (gieren) achteraan te compenseren. Mij lijkt dat geen slecht vergelijk. (Misschien heeft de verticale staartvleugel een specifieke naam?). Een vin, zoals een haai, maar dan achteraan? een staartvin of zoiets?
Even opgezocht en noemt blijkbaar: kielvlak of staartvlak.
Ik denk dat de essentie is dat leerlingen best onthouden dat je [u]de beste banden achteraan[/u] zet om plotse uitbraken achteraan zoveel mogelijk te voorkomen.
Inazuma, zie jij een andere 'waarom beste banden achteraan', laat het gerust weten. We leren graag bij :wink: